Bahodir Qurbonov OʻFA prezidenti etib saylandi
Bugun Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasining navbatdan tashqari saylov Kongressi oʻtkazildi. Unda Davlat xavfsizlik xizmati raisi, general-polkovnik Bahodir Qurbonov OʻFA prezidenti etib saylandi.
Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri A.Aripov, shuningdek, Sport vazirligi hamda MOQ rahbariyati ishtirok etgan mazkur tadbir davomida oʻzbek futbolining istiqboliga oid qator masalalar ham koʻrib chiqildi. Bahodir Nizomovich yuklatilgan masʼuliyatli vazifani ado etishda bor kuch-gʻayratini ishga solishga, milliy terma jamoaning 2026-yil oʻtadigan jahon chempionati yoʻllanmasini qoʻlga kiritishi uchun barcha sharoitlarni yaratishga vaʼda berdi.
Oʻz navbatida, rasmiylar B.Qurbonovni yangi lavozimga saylangani bilan qutlab, uning faoliyatida ulkan omad va muvaffaqiyatlar tilashdi.

22 Февраля 2025 1890
Сегодня состоялся внеочередной выборочный Конгресс Ассоциации футбола Узбекистана. В ходе мероприятия председатель Службы государственной безопасности, генерал-полковник Баходир Курбонов был избран президентом АФУ.
Во время Конгресса, в котором приняли участие Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов, а также руководство Министерства спорта и НОК, обсуждались вопросы, связанные с перспективами узбекского футбола. Баходир Низомович отметил, что приложит все усилия для выполнения ответственной задачи, созданию условий национальной сборной для завоевания путёвки на чемпионат мира 2026 года.
В свою очередь официальные лица поздравили Б.Курбонова с новым назначением, пожелали ему успехов и удачи.