“Dukent”da litsenziat Paralimpiyachilarimiz taqdirlanishdi
Tokio-2020 Paralimpiya o‘yinlariga litsenziya qo‘lga kiritgan sportchilarni taqdirlash marosimi bugun Angrenda davom etdi. “Dukent” sport bazasida o‘tkazilgan tadbirda O‘zbekiston Milliy Paralimpiya qo‘mitasi raisi Muxtorxon Tashxodjayev va O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi raisining birinchi o‘rinbosari Ravshan Irmatov ishtirok etishdi.
Shu kuni para-yengil atletika hamda para-akademik eshkak eshish bo‘yicha Tokio-2020 Paralimpiadasiga litsenziya qo‘lga kiritgan terma jamoa sportchilariga 100 million, ularning trenerlariga 50 million so‘mdan bir martalik mukofot pul mukofotlarining sertifikatlari topshirildi.
Marosimda so‘z olgan Muxtorxon Tashxodjayev Paralimpiya o‘yinlari ostonasida turgan sportchi va trenerlarga o‘zining samimiy tilaklarini izhor qildi. Shuningdek, O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi raisining birinchi o‘rinbosari Ravshan Ermatov ham o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi.
“Sizlarning mana shunday sabr va matonat bilan ko‘rsatayotgan natijalaringiz har qanday tahsinga sazovor. Albatta, oldimizda katta maqsadlar turibdi. Tokioda bo‘ladigan Olimpiya va Paralimpiya o‘yinlarida xalqimiz va Prezidentimiz sizlardan yuqori natijalar kutmoqda. Ishonamanki, sizlar, albatta, bu ishonchni oqlaysizlar va Mustaqilligimizning 30 yillik shodiyonasiga munosib sovg‘a bilan qaytasizlar. Barchangizga yana bir bor omad va zafarlar yor bo‘lsin”, – dedi Ravshan Irmatov.
Shundan so‘ng para-yengil atletika bo‘yicha terma jamoa aʼzolari – Sabina Suxanova, Asila Mirzayorova, Muhammad Rexsimov va Nurxon Qurbonova so‘zga chiqib, o‘zlariga nisbatan bildirilgan ushbu yuksak eʼtibor uchun Muhtaram Prezidentimizga chuqur minnatdorchilik bildirishdi hamda bu ishonchni Tokioda bo‘ladigan o‘yinlarda oqlashga vaʼda berishdi.

Our para-athletes who won licenses were awarded in "Dukent"
Today, an award ceremony was held in Angren for para-athletes who won a license for the Tokyo Paralympics. The event was held on the basis of "Dukent" and the chairman of the National Paralympic Committee Mukhtorkhon Tashkhadzhayev and the first deputy chairman of the NOC of Uzbekistan Ravshan Irmatov took part in it.
Licensees of the Tokyo Paralympics in para-athletics and para-rowing were awarded certificates worth 100 million rubles.sum, and their coaches - for 50 million soums.
Mukhtorkhon Tashkhadzhayev, who spoke at the ceremony, expressed his warm wishes to para-athletes and coaches who are preparing for the start of Tokyo 2020. Also, the first deputy chairman of the National Olympic Committee Ravshan Irmatov expressed his opinion.
"Your results, which are achieved through patience and courage, are worthy of praise. Of course, we have big goals ahead of us. At the Tokyo 2020 Olympic and Paralympic Games, our people and the President expect great victories from you. I hope that you will definitely justify your trust and make a worthy gift to the 30th anniversary of our country's Independence. We wish you good luck, " Ravshan Irmatov said.
During the event, representatives of the para-athletics team — Sabina Sukhanova, Asila Mirzayorova, Muhammad Rehsimov and Nurkhon Kurbanova also spoke. The Paralympians expressed their gratitude to our Esteemed President for the attention and care shown to them, promising that they will perform with dignity in Tokyo 2020.