Oʻzbekiston delegatsiyasining oʻz tarixidagi eng katta tarkib bilan qatnashadigan qishki Osiyo oʻyinlariga tayyorgarligi OAV nigohida
Xabar berganimizdek, 7-14-fevral kunlari Xitoyning Xarbin shahrida IX qishki Osiyo oʻyinlari boʻlib oʻtadi. Bugun Milliy Olimpiya qoʻmitasida Oʻzbekiston delegatsiyasining ushbu musobaqadagi ishtirokiga bagʻishlangan matbuot anjumani tashkil etildi. Unda Sport vazirining oʻrinbosari Shahrullo Mahmudov, MOQ raisining oʻrinbosari, Oʻzbekiston delegatsiyasining musobaqadagi missiya rahbari Sherzod Tashmatov OAV vakillarining savollariga javob berishdi.
Tadbir avvalida Sh.Mahmudov hukumatimiz tomonidan terma jamoalarimizning boʻlajak Oʻyinlarga tayyorgarligi toʻla qoʻllab-quvvatlangani, musobaqa orqali Milan-Kortina-2026 qishki Olimpiya oʻyinlariga yoʻllanma olishi mumkin boʻlgan sportchilarimizning imkoniyatlari koʻzdan kechirilishini taʼkidladi. Shuningdek, Sh.Tashmatov delegatsiyamiz qatnashadigan sport turlari, har bir atletimiz haqida batafsil toʻxtalib oʻtdi.

Состоялась пресс-конференция посвященная участию делегации Узбекистана в Харбин-2025
Как известно, 7-14 февраля в городе Харбин Китая пройдут IX зимние Азиатские игры. Сегодня в Национальном Олимпийском комитете состоялась пресс-конференция посвященная участию делегации Узбекистана в этих соревнованиях. В конференции приняли участие заместитель Министра спорта Шахрулло Махмудов, заместитель председателя НОК, руководитель миссии делегации Узбекистана в Харбине Шерзод Ташматов, которые дали развернутые ответы на вопросы сотрудников СМИ.
Вначале пресс-конференции Ш.Махмудов отметил, что правительство страны полностью поддерживало подготовку атлетов к предстоящим Играм и что данные старты позволят оценить возможности спортсменов, которые имеют шанс завоевать лицензию на зимние Олимпийские игры Милан-Кортина-2026. Далее, Ш.Ташматов дал подробную информацию о видах спорта и о наших атлетах.