Kolumbiyadagi sablyachi yigitlarimizning benefisi
Qilichbozlikning sablya yoʻnalishi boʻyicha Oʻzbekiston yoshlar terma jamoasi Kolumbiyada oʻtayotgan yoshlar oʻrtasidagi Jahon kubogi bosqichida qatnashayotgani haqida maʼlum qilgan edik. Musobaqaning yigitlar oʻrtasidagi yakkalik bellashuvlari ham yurtdoshlarimiz uchun omadli oʻtib, qilichbozlarimiz barcha turdagi medallarga egalik qilishdi.
Murosasiz bahslar yakunida ikki oʻzbek sportchisi - Musa Aymuratov hamda Sardor Abdukarimbekov oltin medal uchun kurash olib borishdi. Unda Aymuratovning qoʻli baland kelib, gʻoliblikni qoʻlga kiritdi.
Shuningdek, yana bir yurtdoshimiz Alpamis Urakbayev bronza medallaridan biriga sazovor boʻldi. Bugun jamoaviy yoʻnalishdagi bellashuvlar oʻtkaziladi.

Бенефис узбекских саблистов в Колумбии
Как ранее нами сообщалось, представители молодёжной сборной Узбекистана по сабле принимают участие на Кубке мира в Колумбии. Состязания среди парней в одиночной программе прошли успешно для отечественных атлетов. В частности, все призовые места заняли наши саблисты.
В финальный этап пробились 2 узбекских саблистов - Муса Аймуратов и Сардор Абдукаримбеков. Бескомпромиссный бой завершился в пользу Аймуратова и он завоевал золотую медаль. А Абдукаримбеков занял второе место.
Также, ещё один наш соотечественник Алпамис Уракбаев завоевал бронзовую награду. Сегодня пройдут выступления в командном направлении.