Yangi yil oldidan sport faxriylariga bayram sovgʻalari ulashildi
Oʻzbekiston sport faxriylari kengashi tomonidan bayramlar oldidan yaxshi bir an’ana yoʻlga qoʻyilgan. Kengash raisi Bahodir Maxsitov boshchiligidagi mas’ullar uzoq yillar sportimiz rivojiga hissa qoʻshgan faxriylar holidan xabar olib, ularga bayram sovgʻalari taqdim etishadi. Ushbu xayrli ish bu gal ham davom etdi.
Kengash vakillari keksalik chogʻida umrguzaronlik qilayotgan 70 nafarga yaqin ana shunday faxriylardan xabar olishdi. Ular bilan suhbatlashishdi va homiylar tomonidan ajratilgan esdalik sovgʻalarini taqdim etishdi. Qolaversa, bir guruh sport faxriylari uchun bayram dasturxoni yozilib, ularning oila-a’zolariga ham quvonch ulashildi.
Oʻz navbatida, sportimiz fidoyilari koʻrsatilgan bunday e’tibor va gʻamxoʻrlikdan mamnun boʻlib, yurtimiz tinchligi, xalqimiz farovonligi va Prezidentimiz salomatligi uchun duo qilishdi.

29 Декабря 2024 1104
Совет ветеранов спорта Узбекистана в преддверии праздников оказывает внимание и почтение ветеранам, посвятившим большую часть своей жизни развитию узбекского спорта. В частности, представители Совета во главе с председателем Баходиром Махситовым навещают наших старейшин и вручают им праздничные подарки. Своеобразный обычай продолжился и на этот раз.
В преддверии Нового года группа ответственных лиц Совета навестили около 70 ветеранов и победеседовав с каждым из них, вручил им подарки от спонсоров. Кроме того, был накрыт праздничный стол для группы ветеранов спорта, которые также разделили радость со своими семьями.
В свою очередь, выдающиеся представители спорта были довольны столь пристальным вниманием и заботой о них, пожелали благополучия, крепкого здоровья и долголетия всем нашим соотечественникам и Главе государства.