MOQ va RSTIAMda yil sarhisob qilindi
Yangi 2025-yil ham yaqinlashib kelmoqda. Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi rahbariyati MOQ hamda uning qoshidagi Respublika sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markazi (RSTIAM) xodimlari bilan yil yakunlariga bagʻishlangan uchrashuv oʻtkazdi. Unda 2024-yil davomida amalga oshirilgan ishlar, oʻtkazilgan musobaqalar boʻyicha hisobotlar tinglanib, barcha yoʻnalishlarda yil sarhisob qilindi.
MOQ raisining birinchi oʻrinbosari, Osiyo Olimpiya kengashi vitse-prezidenti Otabek Umarov qoʻmita hamda tibbiyot markazining ahil jamoasiga oʻz vazifasiga sidqidildan yondashayotgani, yurtimiz sporti va mamlakatimizda olimpiya harakatini rivojlantirishdagi mehnatlari uchun minnatdorchilik bildirdi. Koʻtarinki kayfiyatda oʻtgan yigʻilishda yil davomida alohida faolligi bilan ajralib turgan xodimlar taqdirlandi.
Shuningdek, Qoʻmita rahbariyati Olimpiya yili har tomonlama muvaffaqiyatli yakunlanayotgani bilan barchani qutlab, jamoaga bayram tabrigini yoʻlladi.

27 Декабря 2024 1191
Совсем немного осталось до нового 2025 года. Руководство Национального Олимпийского комитета Узбекистана провело встречу с сотрудниками НОК и Республиканского научно-практического центра спортивной медицины (РНПЦСМ) при нём, посвященную итогам года. В совещании заслушаны отчёты о проделанной работе за 2024 год, проведённых соревнованиях и подведены итоги года по всем направлениям.
Первый заместитель председателя НОК, вице-президент Олимпийского совета Азии Отабек Умаров поблагодарил дружный коллектив Комитета и команду Медицинского центра за добросовестный подход к своей работе, за вклад в развитие отечественного спорта и Олимпийского движения нашей страны. Кроме того, на собрании были награждены сотрудники, отличившиеся особой активностью в течение года.
Также руководство комитета поздравило всех с успешным завершением Олимпийского года и поздравило коллектив с наступающим праздником.