Sablyachi qizlarimiz Jahon kubogida jamoaviy dasturda ham kumush medalga sazovor bo‘lishdi
Qizlarimiz musobaqani jiddiy raqiblardan biri Koreya Respublikasi ustidan qozonilgan gʻalaba bilan boshlashdi. Shundan soʻng chorak finalda Polsha, yarim finalda Buyuk Britaniya magʻlub etildi. Chempionlik bahsida esa mezbonlar 45:42 hisobida ustun kelishdi.
Bellashuvlarda yakkalik bahslarida ham kumush medalni qoʻlga kiritgan Gulistan Perdibayeva, shuningdek, Fernanda Errera, Samira Shokirova hamda Ayakoʻz Jumamuratova yurtimiz sharafini himoya qilishdi. Afsuski, Germaniyada tashkil etilgan yigitlar oʻrtasidagi bahslarda hamyurtlarimiz chorak finalda mezbonlarga imkoniyatni boy berishdi.

16 Декабря 2024 1604
Саблисты сборной Узбекистана завершили своё участие в этапе Кубка мира U20. На соревнованиях в Венгрии наши соотечественницы удостоились серебряных наград в командной программе.
Узбекские спортсменки начали состязания с победы над одной из серьезных соперниц - фехтовальщиц Республики Корея. Затем в четвертьфинале они обыграли команду Польши, а в полуфинале - Великобританию. Однако в финале удача была на стороне представительниц хозяев турнира, 45:42.
Честь нашей страны в командной программе защищали Гулистан Пердибаева, завоевавшая серебряную медаль в одиночном разряде, а также Фернанда Эррера, Самира Шокирова и Аякуз Жумамуратова. К сожалению, в соревнованиях среди юношей, организованных в Германии, наши соотечественники завершили своё выступление на стадии четвертьфинала.