Ogʻir atletika boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi Sarvarbek Zafarjonov Bahraynda oʻtayotgan jahon chempionatida terma jamoamiz hisobiga yana bir medalni taqdim qildi. -89 kg vazn toifasining “A” guruhida qatnashgan polvonimiz bronza medaliga sazovor boʻldi.
Sarvarbek dast koʻtarish mashqida 171 kg natija qayd etib, uchinchi oʻrinni egalladi. Biroq siltab koʻtarishda 204 kg bilan oltinchi, yakunda 375 kg bilan toʻrtinchi pogʻonadan joy oldi. Hamyurtlarimizning keyingi ishtiroki 14-dekabr sanasiga toʻgʻri keladi. Unda Ruslan Nurudinov, Sharofiddin Amriddinov hamda Tursunoy Jabborova medallar uchun kurash olib borishadi.

Сарварбек Зафаржонов завоевал очередную медаль на ЧМ в Бахрейне
Представитель сборной Узбекистана по тяжёлой атлетике Сарварбек Зафаржонов, в рамках чемпионата мира в Бахрейне пополнил копилку делегации очередной наградой. Зафаржонов, выступавший в весовой категории -89 кг в группе "А", удостоился бронзовой награды.
В упражнении рывка наш соотечественник поднял 171 кг и занял третье место. Однако, в толчке он стал 6-м (204 кг) и по итогам двух упражнений набрав 375 кг, занял четвёртое место. Выступления наших соотечественников продолжиться 14 декабря. В этот день за медали мирового первенства будут бороться Руслан Нурудинов, Шарофиддин Амриддинов и Турсуной Жабборова.