Navbatdagi manzil Qashqadaryo viloyati bo‘ldi
MOQ rahbariyati hududlardagi sport infratuzilmalarini o‘rganishda davom etadi. Rasmiylar Qashqadaryo viloyatida ham bo‘lib, Qarshi shahri hamda G‘uzor va Dehqonobod tumanlaridagi sport maskanlarini ko‘zdan kechirishdi.
Dastlabki manzil viloyatning chekka hududlaridan biri hisoblangan Dehqonobod tumani bo‘ldi. Unda tuman sport maktabi faoliyati o‘rganildi. Maktab ma’muriyati rasmiylarga mashg‘ulotlar jadvali, ularni olib boradigan murabbiylar malakasi haqida batafsil ma’lumot berdi. Shuningdek, u yerda shug‘ullanayotgan o‘quvchilarning natijalari tahlil qilinib, ish samaradorligini oshirish bo‘yicha tegishli tavsiyalar berildi.
Rasmiylar kun davomida G‘uzordagi yana bir sport maktabi hamda Qarshi shahridagi viloyat Olimpiya va Paralimpiya sport turlariga tayyorlash markaziga ham tashrif buyurishdi. Ta’lim muassasasining barcha bo‘limlari ko‘zdan kechirilgach, mutasaddilar bilan uchrashuv tashkil etildi. Unda markazning moddiy-texnik bazasini yanada kuchaytirish, qishki mavsum o‘quvchilarga yanada qulayliklar yaratish borasida takliflar bildirildi. Qolaversa, ushbu ta’lim muassasasi bitiruvchilarining milliy terma jamoalar tarkibidan joy olish ko‘rsatkichini oshirish bo‘yicha ham vazifalar belgilab olindi.
O‘rganish ishlari yakunida federatsiyalarning viloyat bo‘limlari vakillari bilan kerakli xulosalar chiqarilib, kelgusida amalga oshiriladigan vazifalar belgilab olindi.

Следующей локацией стала Кашкадарьинская область
Руководство НОК продолжает изучение спортивной инфраструктуры в регионах. На этот раз официальные лица побывали в Кашкадарьинской области и осмотрели спортивные объекты в городе Карши, а также Гузарском и Дехканабадском районах.
Сначала был осмотрен один из отдалённых местностей области - Дехканабадский район, где была изучена деятельность районной спортивной школы. Администрация учебного заведения предоставила руководству подробную информацию о расписании занятий, квалификации тренеров, которые их проводят. Также были проанализированы результаты учащихся, даны соответствующие рекомендации по повышению эффективности работы.
Официальные лица также посетили ещё одну спортивную школу в Гузаре и региональный Центр Олимпийской и Паралимпийской подготовки в городе Карши. После осмотра всех отделов данного учреждения была организована встреча с должностными лицами. В ней были высказаны предложения по дальнейшему укреплению материально-технической базы Центра, созданию более комфортных условий для учащихся в зимний сезон. Кроме того, были поставлены задачи по повышению уровня участия выпускников этого учебного заведения и привлечения их в состав национальных сборных.
По итогам исследования с представителями областных подразделений спортивных Федераций были сделаны необходимые выводы и определены задачи, которые будут реализованы в будущем.