Toshkent 2027-yil qilichbozlik boʻyicha jahon chempionatini qabul qiladi
Toshkentda Xalqaro qilichbozlik federatsiyasining navbatdagi Kongressi muvaffaqiyatli oʻtkazildi. Maʼlum qilganimizdek, unda hamyurtimiz Alisher Usmonov yana bir bor ushbu tashkilot rahbari etib saylandi.
Tadbir davomida yana bir qator eʼtiborli jarayonlar ham boʻlib oʻtdi. Jumladan, Oʻzbekiston qilichbozlik federatsiyasi Bosh kotibi Gulnora Saidova Xalqaro qilichbozlik federatsiyasi Ijroiya qoʻmitasi aʼzolari orasidan joy oldi.
Yana bir ahamiyatli jihati, poytaxtimiz 2027-yil kattalar oʻrtasidagi jahon chempionatini qabul qiladigan boʻldi. Rejaga koʻra, musobaqa 20-28-iyul kunlari Toshkentda boʻlib oʻtadi.
Shuningdek, tadbirda yil yakunlariga bagʻishlangan taqdirlash marosimi ham boʻlib oʻtdi. Unda yoshlar oʻrtasida jahon reytingini peshqadam sifatida yakunlagan sablyachimiz Fernanda Errera ham mukofotlandi.

Ташкент примет чемпионат мира по фехтованию 2027 года
В Ташкенте успешно состоялся очередной Конгресс Международной федерации фехтования. Как ранее сообщалось, наш соотечественник Алишер Усманов вновь был избран на пост главы организации.
Во время мероприятия также произошли несколько важных событий. В частности, Генеральный секретарь Федерации фехтования Узбекистана Гульнара Саидова вошла в состав Исполнительного комитета Международной федерации фехтования.
Ещё одна важность заключается в том, что чемпионат мира среди взрослых 2027 года примет Ташкент. Согласно плану, соревнования пройдут 20-28 июля.
Также, во время мероприятия состоялась церемония награждения, посвященная итогам года. Примечательно, что представительница сборной Узбекистана по сабле Фернанда Эррера, завершившая год лидером мирового рейтинга среди молодёжи, тоже удостоилась награды.