Shahram G‘iyosov va Nilufar Shomurodovani tabriklaymiz!
Bugun ajoyib bokschimiz Shahram G‘iyosov hamda badiiy gimnastika bo‘yicha terma jamoamiz vakili Nilufar Shomurodova tavallud ayyomlarini nishonlashmoqda.
Shahram G‘iyosov 1993 yil 7 iyul kuni Buxoroda tug‘ilgan. Rio-2016 Olimpiya o‘yinlarining kumush medal sohibi. 2017 yil Toshkentda o‘tgan Osiyo chempionati va Gamburgda o‘tgan jahon chempionati g‘olibi. Hozirda professional boksda yorqin janglari bilan muxlislarimizni xursand etib kelmoqda. Qayd etgan natijalari uchun “O‘zbekiston iftixori” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
Nilufar Shomurodova 1999 yil shu kuni dunyoga kelgan. Badiiy gimnastika bo‘yicha Osiyo chempionati, Jahon kubogi bosqichi g‘olibi, Gran-pri va boshqa toifalardagi nufuzli musobaqalar sovrindori. O‘tgan oy poytaxtimizda o‘tgan Osiyo chempionatining guruh mashqlari yo‘nalishida Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlari yo‘llanmasini qo‘lga kiritgan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi har ikki sportchimizni tavallud ayyomi bilan tabriklab, ularga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

Congratulations to Shahram Giyasov and Nilufar Shomuradova!
Today, the famous representative of Uzbek boxing, Shahram Giyasov, and a member of the Uzbekistan national rhythmic gymnastics team, Nilufar Shomuradova, celebrate their birthday.
Shahram Giyasov was born on July 7, 1993 in Bukhara. Silver medalist of the Rio 2016 Olympics. World champion and Asian champion of 2017 in the weight category -69 kg. The best boxer of Asia 2017 (among amateurs). Since 2018, he has been performing in professional boxing under the pseudonym "Wonderboy". The owner of the honorary title "Uzbekistan iftikhori".
Nilufar Shomurodova was born on July 7, 1999 in Navoi. Champion of the Republic, winner of the 2019 Asian Championship in Thailand. Bronze medalist of the Grand Prix in Moscow, silver medalist of the 2019 World Cup. Master of sports of international class, participant of the World Championship, winner of several international competitions. Currently, he trains under the guidance of coach Ekaterina Pirozhkova. At the Asian Championship, which was held last month in Tashkent, she won the Tokyo 2020 license in group exercises.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the athletes on their birthday, wishes them good health, happiness and bright victories.