Shahram G‘iyosov va Nilufar Shomurodovani tabriklaymiz!
Bugun ajoyib bokschimiz Shahram G‘iyosov hamda badiiy gimnastika bo‘yicha terma jamoamiz vakili Nilufar Shomurodova tavallud ayyomlarini nishonlashmoqda.
Shahram G‘iyosov 1993 yil 7 iyul kuni Buxoroda tug‘ilgan. Rio-2016 Olimpiya o‘yinlarining kumush medal sohibi. 2017 yil Toshkentda o‘tgan Osiyo chempionati va Gamburgda o‘tgan jahon chempionati g‘olibi. Hozirda professional boksda yorqin janglari bilan muxlislarimizni xursand etib kelmoqda. Qayd etgan natijalari uchun “O‘zbekiston iftixori” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
Nilufar Shomurodova 1999 yil shu kuni dunyoga kelgan. Badiiy gimnastika bo‘yicha Osiyo chempionati, Jahon kubogi bosqichi g‘olibi, Gran-pri va boshqa toifalardagi nufuzli musobaqalar sovrindori. O‘tgan oy poytaxtimizda o‘tgan Osiyo chempionatining guruh mashqlari yo‘nalishida Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlari yo‘llanmasini qo‘lga kiritgan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi har ikki sportchimizni tavallud ayyomi bilan tabriklab, ularga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

Поздравляем Шахрама Гиясова и Нилуфар Шомурадову!
Сегодня знаменитый представитель узбекского бокса Шахрам Гиясов и член сборной Узбекистана по художественной гимнастике Нилуфар Шомурадова отмечают свой День рождения.
Шахрам Гиясов родился 7 июля 1993 года в Бухаре. Серебряный призёр Олимпиады Рио-2016. Чемпион мира и чемпион Азии 2017 года в весовой категории -69 кг. Лучший боксёр Азии 2017 года (среди любителей). С 2018 года выступает в профессиональном боксе под псевдонимом «Wonderboy». Обладатель почётного звания «Узбекистон ифтихори».
Нилуфар Шомуродова родилась 7 июля 1999 года в Навои. Чемпионка Республики, победительница чемпионата Азии 2019 года в Таиланде. Бронзовый призёр Гран-При в Москве, серебряный призёр Кубка Мира 2019 года. Мастер спорта международного класса, участница чемпионата мира, призёр нескольких международных соревнований. В настоящее время тренируется под руководством тренера Екатерины Пирожковой. На чемпионате Азии, который проходил на прошлом месяце с Ташкенте, в групповых упражнениях завоевала лицензию Токио-2020.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортсменов с Днём рождения, желает им крепкого здоровья, счастья и ярких побед.