Toshkent-2025: OOK protokol menejeri tayyorgarlik jarayoni bilan tanishdi
Ayni kunlarda Qatar Sport va Olimpiya muzeyi direktori, Osiyo Olimpiya kengashi (OOK)ning protokol menejeri Abdulla Al Mulla yurtimizda boʻlib turibdi. Mehmon tashrifi davomida oʻz yoʻnalishida Toshkent-2025 yoshlar Osiyo oʻyinlariga tayyorgarlik jarayoni bilan yaqindan tanishmoqda.
Janob Al Mulla dastavval Olimpiya shaharchasida boʻlib, u yerda olib borilayotgan bunyodkorlik ishlarini koʻzdan kechirdi. Shundan keyin MOQda oʻz xulosalari bilan oʻrtoqlashdi. Uchrashuvda Qoʻmita Bosh kotibi, Toshkent-2025 direksiyasi direktori Oybek Kasimov, shuningdek, Oʻyinlar direksiyasining xodimlari ishtirok etishdi.
Yigʻilish davomida protokol boʻyicha tayyorgarlik rejasi batafsil koʻrib chiqildi. Bundan tashqari, Oʻyinlarning tantanali ochilish va yopilish marosimlariga olib borilayotgan hozirlik, musobaqa mehmonlari uchun yaratiladigan sharoitlar, faoliyat olib boradigan koʻngillilarni toʻgʻri taqsimlash kabi masalalar ham muhokama qilindi.
Uchrashuv davomida yaqinda yurtimiz mezbonlik qilgan futzal boʻyicha jahon chempionati aʼlo darajada tashkil etilgani alohida eʼtirof etildi. Oʻz navbatida, Toshkent-2025 yoshlar Osiyo oʻyinlari ham yuqori saviyada oʻtkazilishi aytib oʻtildi. Yigʻilish yakunida direksiya xodimlari mavzu yuzasidan oʻzlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi.

Ташкент-2025 не за горами! Ведущие специалисты своего дела проводят ознакомительную работу с подготовкой к Играм
Сегодня директор Катарского Олимпийского и спортивного музея, менеджер протокола Олимпийского совета Азии Абдулла аль Мулла посетил нашу страну. В ходе визита почётный гость ознакомился с процессом подготовки к юношеским Азиатским играм Ташкент-2025.
Сначала г-н Аль Мулла посетил Олимпийскую деревню и воочию стал свидетелем проводимой там строительной работы. Затем в НОК состоялась встреча с участием Генерального секретаря Комитета, руководителя дирекции Ташкент-2025 Ойбека Касимова и сотрудников дирекции.
На совещании по протоколу был детально рассмотрен план подготовки. Кроме того, были обсуждены вопросы подготовки к торжественной церемонии открытия и закрытия Игр, условия для всех участников и гостей соревнований, правильное распределение волонтёров.
В ходе встречи зарубежный специалист особо подчеркнул высокий уровень проведения чемпионата мира по футзалу, недавно прошедший в нашей стране. Кроме того он отметил, что верит в организацию на достойном уровне предстоящих юношеских Азиатских игр Ташкент-2025. В конце встречи сотрудники дирекции получили ответы на интересующие их вопросы.