Yigitlarimiz yoshlar o‘rtasida jahon chempionatida umumjamoa hisobida birinchi bo‘lishdi
Chernogoriyaning Budva shahrida boks bo‘yicha yoshlar o‘rtasidagi jahon chempionati o‘z yakuniga yetdi. Bir necha kun davom etgan shiddatli bahslar yakunida O‘zbekiston terma jamoasi 5 ta oltin, 5 ta kumush va 3 ta bronza, jami 13 ta medalga sazovor bo‘ldi.
E’tiborlisi, 5 ta oltin, 2 ta kumush va 2 ta bronza medallarini jamg‘argan yigitlarimiz umumjamoa hisobida birinchi bo‘lishdi. Barcha g‘olib va sovrindorlar:
-48 kg: Sayfiddin Sobirov
-57 kg: Samandar Olimov
-63.5 kg: Abdulaziz Jo‘raqulov
-86 kg: Akmaljon Isroilov
-92 kg: Halimjon Mamasoliyev
-75 kg: Jafarbek Shaxbozov
+92 kg: Shahzod Polvonov
-48 kg: Jasmin Tohirova
-81 kg: Ruxshona Parpiyeva
+81 kg: Sobiraxon Shahobiddinova
-54 kg: Sobirjon Tastanov
-71 kg: Muhammad Azizbek Ismoilov
-70 kg: Oysha Toirova
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi mazkur dunyo birinchiligida qo‘lga kiritilgan ushbu muvaffaqiyat bilan mamlakat boks federatsiyasi, sportchi va murabbiylarimizni samimiy qutlaydi.

Наши боксёры заняли первое место в медальном зачёте на ЧМ в Черногории
В городе Будва Черногории завершился молодёжный чемпионат мира по боксу. По итогам соревнований представители сборной Узбекистана завоевали 5 золотых, 5 серебряных и 3 бронзовых наград.
Примечательно, что наши парни, которые удостоились 5 золотых, 2 серебряных и 2 бронзовых медалей, заняли первое место в общекомандном зачёте. Имена всех призёров:
-63.5 кг: Абдулазиз Журакулов
-71 кг: Мухаммад Азизбек Исмоилов
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Федерацию бокса страны, спортсменов и тренеров с завоеванием такого отличного результата на мировом первенстве.