Sportchilarimiz salomatligi Milliy Оlimpiya qo‘mitasi nazoratida
Milliy Оlimpiya qo‘mitasi Respublika sport bazalarida mashg‘ulotlar olib borayotgan atletlarimizning salomatligini tekshirishda davom etadi.
Maʼlumki, ayni paytda asosiy terma jamoalarimiz Yangiobod va Dukent o‘quv bazalarida shug‘ullanishmoqda. U yerda taekvondo, paralimpiya, sport kurashlari, qilichboz va bokschilarimizni uchratishimiz mumkin.
MOQ qoshidagi Respublika sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markazi vakillari har kuni sportchilarimizning salomatligini ko‘zdan kechirish qatorida, ulardan PZR test sinovlarini olishmoqda. Kuniga kamida ikki mahaldan tana haroratlari o‘lchanib, salomatliklari bilan bog‘liq barcha jarayonlar ko‘zdan kechirilmoqda.
O‘z navbatida federatsiyalar shifokorlari bilan suhbatda, hozirgi vaziyatdan kelib chiqqan holda yangicha talablarga rioya qilish, ijtimoiy masofaga rioya qilish bo‘yicha tegishli ko‘rsatmalar berilmoqda.

Здоровье спортсменов под контролем Национального Олимпийского комитета
Национальный Олимпийский комитет продолжает проверять здоровье наших спортсменов, тренирующихся на спортивных базах.
Как вам известно, в настоящее время наши основные сборные тренируются на тренировочных базах в Янгиабаде и Дукенте. В частности, представители сборных команд по таэквондо, спортивной борьбе, фехтованию, боксу и Паралимпийцы, проводят там сборы.
Представители Республиканского научно-практического центра при НОК ежедневно контролируют здоровье спортсменов и проводят ПЦР-тесты. В день минимум два раза измеряется температура спортсменов и осматривается их общее состояние.
В свою очередь, во время беседы с докторами федераций, учитывая нынешнее обстоятельство, даны рекомендации соблюдать правила безопасности и социальной дистанции.