30 Sentyabr 2024 1225
Oʻzbekiston Respublikasi Sport vazirining tegishli buyrugʻi bilan mamlakatimizda jismoniy tarbiya va sportni ommalashtirish, terma jamoalarimizning xalqaro maydonlarda munosib ishtirok etishini taʼminlashdagi jonkuyarligi, koʻp yillik samarali mehnati va jamoat ishlaridagi faol ishtirokini munosib taqdirlash maqsadida bir qator soha mutaxassislariga “Jismoniy tarbiya va sport aʼlochisi” koʻkrak nishoni topshirildi. Ahamiyatlisi, ular orasida Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi xodimlari ham bor.
Bugun MOQda ushbu nishonni topshirish marosimi boʻlib oʻtdi. Unda Sport vazirining oʻrinbosari Shahrullo Mahmudov, Qoʻmita Bosh kotibi Oybek Kasimov ishtirok etishdi.
Buyruqqa binoan MOQ Xodimlar bilan ishlash xizmati bosh inspektori Dilnoza Sagdullayeva, Olimpiya sport turlari faoliyatini koordinatsiya qilish departamenti direktori Mirjalol Saydullayev va Bosh mutaxassis Javodilla Xasanboyev, Xalqaro aloqalar departamenti Bosh mutaxassisi Nozim Atakalov va yetakchi mutaxassis Muhammad Humoyun Ibragimovga mazkur koʻkrak nishoni taqdim etildi.
Shahrullo Sharipovich ushbu sovrinlarni oʻz egalariga topshirar ekan, ularning koʻrsatgan xizmatlarini alohida eʼtirof etdi. Oʻz navbatida, Oybek Omilovich eʼtirof etilgan xodimlarning kelgusi faoliyatida ham omad tiladi.

30 Сентября 2024 1233
В соответствии с приказом Министра спорта Республики Узбекистан группа специалистов спортивной сферы были особо отмечены за многолетний труд в популяризации физической культуры и спорта, оказания содействия в достойном выступлении представителей национальных сборных на международной спортивной арене, активное участие в общественных делах и были награждены нагрудными знаками «Отличник физической культуры и спорта». Примечательно, что в ряды награжденных вошли и сотрудники Национального Олимпийского комитета Узбекистана.
Сегодня в НОК состоялась церемония вручения этих нагрудных знаков. В мероприятии присутствовали заместитель Министра Шахрулло Махмудов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов.
Согласно приказу, Главный инспектор по работе с персоналом НОК Дилноза Сагдуллаева, Директор департамента координации деятельности Олимпийских видов спорта Миржалол Сайдуллаев и Главный специалист Жаводилла Хасанбоев, Главный специалист департамента международных отношений Нозим Атакулов и ведущий специалист Хумоюн Ибрагимов были награждены нагрудными знаками «Отличник физической культуры и спорта».
Шахрулло Шарипович вручая награду, отметил каждого специалиста и их заслуги перед спортивной общественностью страны. В свою очередь, Ойбек Омилович пожелал сотрудникам успехов в дальнейшем.