28 Sentyabr 2024 1136
27-28-sentyabr kunlari poytaxtimizdagi “Universal” sport majmuasida stol tennisi boʻyicha Soliq qoʻmitasi kubogining Respublika bosqichi boʻlib oʻtdi. Iyul-sentyabr oylarida turnirning mahalla, tuman va viloyat bosqichlari oʻtkazilib, eng sara yosh iqtidor egalari hal qiluvchi bahslarda ishtirok etish huquqini qoʻlga kiritishdi.
Musobaqaning ochilish marosimida Sport vaziri Adham Ikramov, Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Soliq qoʻmitasi raisi, mamlakat stol tennisi federatsiyasi rahbari Sherzod Kudbiyev, Milliy Olimpiya qoʻmitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov, Milliy Paralimpiya qoʻmitasi raisi Muxtorxon Tashxodjayev ishtirok etishdi. Rasmiylar bu kabi turnirlar mamlakatimizda stol tennisining ommaviyligini yanada oshirishga xizmat qilishini alohida taʼkidlab oʻtishdi.
Bellashuvlar U11, U15 va 15 yoshdan katta boʻlgan yosh toifalarida tashkil etildi. Qiziqarli oʻyinlar yakunida gʻolib va sovrindorlar tashkilotchilar tomonidan pul mukofotlari va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlanishdi.

28 Сентября 2024 1144
27-28 сентября в столичном спортивном комплексе "Универсал" состоялся Республиканский этап Кубка Налогового комитета страны по настольному теннису. С июля по сентябрь нынешнего года проходили отборочные соревнования в 3 этапа (в махаллях, районах и областях), где победители удостоились права принять участие в решающей стадии турнира.
В торжественной церемонии открытия приняли участие Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, председатель Налогового комитета при Кабинете Министров, руководитель Федерации настольного тенниса страны Шерзод Кудбиев, Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Ойбек Касимов, председатель Национального Паралимпийского комитета Мухторхон Ташходжаев. Официальные лица отметили, что проведение таких турниров несомненно окажет содействие в популяризации настольного тенниса в Узбекистане.
Соревнования состоялись среди участников категорий U11, U15 и старше 15 лет. По итогам выступлений победителям и призёрам были вручены подарки и денежные призы организаторов.