Jahon chempionatida velosportchilarimiz tarkibida oʻzgarish
Shu kunlarda Shveysariyaning Syurix shahrida veloshosse boʻyicha jahon chempionati boʻlib oʻtmoqda. Unda Oʻzbekiston terma jamoasi ham qatnashishi haqida maʼlum qilgan edik.
Terma jamoamiz murabbiylar shtabi hamyurtlarimizning ishtiroki oldidan tarkibda oʻzgarishga qoʻl urdi. Unga koʻra, ayollar oʻrtasidagi guruh poygasi dasturida Yanina Kuskova oʻrniga Shahnoza Abdullayeva startga chiqadi.
Eslatib oʻtamiz, ertaga yurtdoshlarimiz orasida birinchi boʻlib Nikita Svetkov U23 yosh toifasidagi guruh poygasi dasturida oʻz omadini sinab koʻradi.

26 Сентября 2024 1218
В эти дни в Цюрихе (Швейцария) проходит чемпионат мира по велошоссе. Как ранее нами сообщалось, в этих стартах примут участие и представители сборной Узбекистана.
Перед выступлением отечественных велоспортсменов тренерским штабом были внесены некоторые изменения. В частности, вместо Янины Кусковой в женской групповой гонке выступит другая наша велоспортсменка - Шахноза Абдуллаева.
Напомним, узбекские атлеты начнут своё участие завтра. Наш соотечественник Никита Цветков будет стартовать в групповой гонке категории U23.