23 Sentyabr 2024 1159
Dam olish kunlari “Universal Horses Stables” majmuasida ot sportining konkur yoʻnalishi boʻyicha mamlakat kubogi oʻtkazildi. Ahamiyatlisi, ushbu turnir Oʻzbekiston yilqichilik va ot sporti federatsiyasi tashkil etilganining 31-yilligiga bagʻishlandi.
Qiziqarli bellashuvlarga boy oʻtgan musobaqada Dilshodbek Mamadaliyev (“Sweet and Sour” laqabli otda) 100 sm balandlikdagi toʻsiqlardan sakrash yoʻnalishida gʻoliblikni qoʻlga kiritdi. Akbar Sharipov esa “Cachmaker” tulpori bilan 110 sm, “Affir” otida esa 120 sm balandlikdagi gʻovlardan sakrash yoʻnalishida eng yuqori natijani koʻrsatdi.
Shuningdek, Milliy gvardiya qoshidagi ot sporti boʻyicha Respublika oliy sport mahorati maktabida ham ot yoʻrttirish dasturida kubok bahslari tashkil etildi. Uch kun davom etgan musobaqada Timur Panayev, Feruza Abdullayeva, Oksana Pavliva, Inna Tokmakova turli yoʻnalishlarda zafar quchishdi.

23 Сентября 2024 1167
В эти выходные в столичном конноспортивном комплексе “Universal Horses Stables” состоялся Кубок Узбекистана по конкуру. Примечательно, что данный турнир был посвящён 31-летию Федерации коневодства и конного спорта Республики Узбекистан.
По итогам бескомпромиссных состязаний Дилшодбек Мамадалиев в маршруте с высотой препятствий 100 см на лошади по кличке “Sweet and Sour” зафиксировал лучший результат и удостоился золотой награды. Также, Акбар Шарипов на лошадях по кличке “Cachmaker” (высота препятствий 110 см) и “Affir” (высота препятствий 120 см) завоевал медали высшей пробы.
Также, на территории Республиканской школы высшего спортивного мастерства по конному спорту при Национальной Гвардии Республики Узбекистан прошли соревнования Кубка страны по выездке. По итогам трёхдневных выступлений победу в своих направлениях одержали Тимур Панаев, Феруза Абдуллаева, Оксана Павлива и Инна Токмакова.