Tokio-2020 litsenziati “Tahsin-2021” tanlovi g‘olibi bo‘ldi
Yoshlar ishlari agentligi tomonidan ilm-fan, sport, xalqaro aloqalar, madaniyat, innovatsiya, tibbiyot va boshqa sohalarda mamlakat rivojiga katta hissa qo‘shgan isteʼdodli yoshlarni taqdirlash uchun “Tahsin” mukofoti taʼsis etilgan bo‘lib, mazkur tanlovning bu yilgi taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Marosim Alisher Navoiy nomidagi Davlat akademik Katta teatri maydonida bo‘lib o‘tdi.
Marosim g‘oliblarini aniqlash uchun vazirlik, idora va tashkilotlar tomonidan 28 ta nominatsiya bo‘yicha 500 nafardan ortiq nomzodlar tavsiya etilgan. Ular ichidan mamlakatimiz taraqqiyoti yo‘lida ko‘rsatgan xizmatlari, faolligi va munosib mehnatlari bilan namuna bo‘lgan g‘oliblar saralab olindi va ularga “Tahsin-2021” milliy mukofoti topshirildi. Ular orasida bir qator yosh va isteʼdodli sportchilarimiz: badiiy gimnastikachi, Tokio-2020 litsenziati Sabina Tashkenbayeva, shaxmatchi Nodirbek Abdusattorov laureatlar qatoridan joy olishdi.
Taqdirlash marosimida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti maslahatchisi Abdujabbor Abduvohidov, O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari, Turizm va sport vaziri Aziz Abduhakimov, MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov va uning birinchi o‘rinbosari Ravshan Irmatov ham ishtirok etib, tanlovning bir qator yo‘nalishdagi g‘oliblariga mukofotlarni topshirishdi.

Лицензиат «Токио-2020» стала победительницей конкурса «Тахсин-2021»
Премия “Тахсин” учреждена Агентством по делам молодежи Узбекистана в целях стимулирования талантливой и энергичной молодежи, чьим заслугам или достижениям в той или иной сфере дана высокая оценка широкой общественности. Церемония награждения конкурса в этом году прошла на площади Государственного академического Большого театра имени Алишера Навои.
Кандидатами на премию Министерствами, организациями и учреждениями было выдвинуто свыше 500 человек в 28 номинациях. Среди них были выбраны победители, демонстрирующие образцовые заслуги, активность во благо наше страны и награждены национальной премией «Тахсин-2021». Среди награжденных были талантливые, молодые спортсмены: представительница художественной гимнастики, обладательница лицензии Токио-2020 Сабина Ташкенбаева, шахматист Нодирбек Абдусатторов.
В церемонии награждения также приняли участие советник Президента Республики Узбекистан Абдуджаббор Абдувахидов, заместитель Премьер-министра, Министр Туризма и спорта Азиз Абдухакимов, председатель НОК Рустам Шаабдурахманов и его первый заместитель Равшан Ирматов, которые наградили победителей в разных направлениях.