Tokio-2020 litsenziati “Tahsin-2021” tanlovi g‘olibi bo‘ldi
Yoshlar ishlari agentligi tomonidan ilm-fan, sport, xalqaro aloqalar, madaniyat, innovatsiya, tibbiyot va boshqa sohalarda mamlakat rivojiga katta hissa qo‘shgan isteʼdodli yoshlarni taqdirlash uchun “Tahsin” mukofoti taʼsis etilgan bo‘lib, mazkur tanlovning bu yilgi taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Marosim Alisher Navoiy nomidagi Davlat akademik Katta teatri maydonida bo‘lib o‘tdi.
Marosim g‘oliblarini aniqlash uchun vazirlik, idora va tashkilotlar tomonidan 28 ta nominatsiya bo‘yicha 500 nafardan ortiq nomzodlar tavsiya etilgan. Ular ichidan mamlakatimiz taraqqiyoti yo‘lida ko‘rsatgan xizmatlari, faolligi va munosib mehnatlari bilan namuna bo‘lgan g‘oliblar saralab olindi va ularga “Tahsin-2021” milliy mukofoti topshirildi. Ular orasida bir qator yosh va isteʼdodli sportchilarimiz: badiiy gimnastikachi, Tokio-2020 litsenziati Sabina Tashkenbayeva, shaxmatchi Nodirbek Abdusattorov laureatlar qatoridan joy olishdi.
Taqdirlash marosimida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti maslahatchisi Abdujabbor Abduvohidov, O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari, Turizm va sport vaziri Aziz Abduhakimov, MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov va uning birinchi o‘rinbosari Ravshan Irmatov ham ishtirok etib, tanlovning bir qator yo‘nalishdagi g‘oliblariga mukofotlarni topshirishdi.

The licensee "Tokyo-2020" became the winner of the competition "Takhsin-2021"
The "Tahsin" Award was established by the Agency for Youth Affairs of Uzbekistan in order to stimulate talented and energetic young people whose merits or achievements in a particular field are highly appreciated by the general public. The award ceremony of the competition this year was held on the square of the Alisher Navoi State Academic Bolshoi Theater.
Over 500 people were nominated for the award by Ministries, organizations and institutions in 28 nominations. Among them, the winners were selected, demonstrating exemplary merits, activity for the benefit of our country and were awarded the national prize "Tahsin-2021". Among the awardees were talented, young athletes: a representative of rhythmic gymnastics, a holder of the Tokyo 2020 license Sabina Tashkent, a chess player Nodirbek Abdusattorov.
The awarding ceremony was also attended by Advisor to the President of the Republic of Uzbekistan Abdujabbor Abduvakhidov, Deputy Prime Minister, Minister of Tourism and Sports Aziz Abdukhakimov, Chairman of the NOC Rustam Shaabdurakhmanov and his first deputy Ravshan Irmatov, who awarded the winners in different directions.