Suzuvchilarimiz Vladivostokda so‘nggi yig‘inni o‘tkazishmoqda
Ayni kunlarda suzish bo‘yicha terma jamoamiz vakillari Rossiya Federatsiyasining Vladivostok shahrida o‘quv-mashg‘ulot yig‘inini olib bormoqda. Mazkur yig‘in Tokio-2020 Olimpiadasi oldidan so‘nggi tayyorgarlik vazifasini bajarib beradi.
Mashg‘ulotlar 21 iyun kuni boshlangan bo‘lib, 18 iyulga qadar davom etadi. Unga 5 nafar sportchi, 2 murabbiy va 1 massajchi jalb qilingan. Qayd etish joiz, Vladivostok shahri iqlim va vaqt mintaqasi bo‘yicha Tokio bilan bir xil bo‘lib, yig‘in orqali sportchilarimizning kunchiqar yurt havosiga moslashib olishi ko‘zda tutilgan.
Jamoamiz yig‘in yakuniga yetgach Toshkentga qaytadi va umumiy delegatsiya bilan Tokio shahriga yo‘l olishi rejalashtirilgan.

Our swimmers are holding their last training camp in Vladivostok
Currently, representatives of the Uzbek national swimming team are conducting training camps in Vladivostok (Russia). This training camp will serve as the final stage of preparation on the eve of the Tokyo Olympics.
The TCB began on June 21 and will last until July 18. 5 athletes, 2 coaches and 1 massage therapist were involved in the training camp. It should be noted that Vladivostok has the same climate and time zone as Tokyo. Thanks to the TCB, swimmers can quickly adapt to the capital of Japan.
After the completion of the training camp, the team will return to Tashkent and will leave for Tokyo with a general delegation.