4 Sentyabr 2024 1195
Bugun Shveysariyaning Syurix shahrida yengil atletika boʻyicha “Brilliant liga” musobaqasining navbatdagi bosqichi start oladi. Mazkur musobaqada Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi Safina Sadullayeva ham oʻz omadini sinab koʻradi.
Yurtdoshimiz boʻlajak musobaqada Estoniyada tayyorgarlik koʻrdi. Dasturga koʻra, Sadullayevaning chiqishi 5-sentyabr sanasiga belgilangan. Ushbu yoʻnalishda amaldagi jahon rekordchisi va Parij-2024 yozgi Olimpiya oʻyinlari chempioni ukrainalik Yaroslava Maguchix, shuningdek, Olimpiya oʻyinlarining 2 karra kumush medali sohibi Nikola Olislagers (Avstraliya), jahon chempionatining sovrindorlari Irina Gerashenko (Ukraina), Eleanor Petterson (Avstraliya) kabi nomdor sportchilar ham medallar uchun kurash olib borishadi.

4 Сентября 2024 1200
Сегодня в швейцарском Цюрихе стартует очередной этап "Бриллиантовой лиги" по лёгкой атлетике. В этом престижном старте от имени Узбекистана примет участие Сафина Садуллаева.
К этим состязаниям наша соотечественница готовилась в Эстонии. Согласно программе, Садуллаева выступит 5 сентября. В этой программе медали также будут оспаривать такие именитые спортсмены, как, действующая мировая рекордсменка и чемпионка Париж-2024 Ярослава Магучих, двукратный серебряный призёр Олимпийских игр Никола Олислагерс (Австралия), призёры чемпионата мира Ирина Герашенко (Украина), Элеанор Петтерсон (Австралия).