Eʼtiborimizni Parij-2024 yozgi Paralimpiya o‘yinlariga qaratamiz
Bugun Fransiyaning Parij shahrida XVII yozgi Paralimpiya oʻyinlari start oladi. 8-sentyabrga qadar davom etadigan musobaqada Oʻzbekiston delegatsiyasi oʻz tarixida ilk bor 9 sport turida 65 nafar sportchi bilan 113 ta litsenziya qoʻlga kiritishga muvaffaq boʻlgan.
Musobaqaning birinchi kun dasturida hamyurtlarimizdan Kirill Pankov, Muzaffar Tursunxoʻjayev, Islom Aslanov, Shohsanam Toshpoʻlatova hamda Muslima Odilova para suzish, Ziyodaxon Isoqova para taekvondo bahslarida medallar uchun kurash olib borishadi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi boʻlajak masʼuliyatli Oʻyinlarda para sportchilarimizga omad va muvaffaqiyat tilab qoladi.

Стартовали летние Паралимпийские игры Париж-2024
Сегодня в столице Франции стартуют XVII летние Паралимпийские игры. Впервые в истории 65 атлетов делегации Узбекистана завоевали 113 путёвок по 9 видам спорта в эти важные старты четырёхлетия, которые продлятся до 8 сентября.
В рамках первого дня Игр среди узбекских пара-атлетов выступят Кирилл Паньков, Музаффар Турсунхужаев, Ислам Асанов, Шохсанам Тошпулатова и Муслима Одилова (пара-плавание), а также, Зиёдахон Исакова (пара-таэквондо).
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает отечественным пара-спортсменам успехов и ярких побед в этих важных соревнованиях.