Yosh xokkeychimiz Salohiddin Azimov Rossiya klubi bilan shartnoma imzolamoqda
O‘zbek xokkeyining yulduzi bo‘lishi kutilayotgan yosh vakilimiz Salohiddin Azimov Rossiyaning “SKA-Yunost” jamoasi sharafini himoya qiladi. Hamyurtimizning isteʼdodi taniqli jamoa vakillarining qiziqishiga sabab bo‘ldi.
Dastavval, xokkeychimiz haqida gapirib o‘tsak. Salohiddin Azimov 2009 yil Toshkentda tug‘ilgan. Otasi “Binokor” xokkey klubining sobiq vakili Alisher Azimov bo‘lib, 5 yoshidan unga murabbiylik qilib keladi. Salohiddin bir necha kun mobaynida Yekaterinburgning “SKA-Yunost” klubi o‘z mashg‘ulotlarini o‘tkazadigan “Dasyuk arena”da bo‘ldi. Mashg‘ulot davomida hamyurtimiz rossiyalik taniqli xokkeychi, Olimpiada va jahon chempioni, 2 karra Stenli kubogi sohibi Pavel Dasyuk bilan uchrashib, jahon yulduzidan kerakli tavsiyalarni olishga ham muvaffaq bo‘ldi.
Hamyurtimiz bungacha “Binokor” va Qozog‘istonning “Striji” klublari safida harakat qilgan edi. Azimov 2018 yil “Striji” safida mamlakat chempioniligini qo‘lga kiritgan. Salohiddin yangi mavsumdan Rossiyada o‘z mahoratini namoyish etadi. Azimov “SKA-Yunost”da 88-raqam ostida harakat qiladi. Reglamentga ko‘ra, jamoa avval Sverdlovsk viloyati chempionatida, unda sovrindorlar qatoridan joy olgan taqdirda Rossiya chempionatida ishtirok etadi. O‘tgan mavsum “SKA-Yunost”ning 2008 yilgi vakillari mamlakat chempionligini qo‘lga kiritgan bo‘lib, jamoa bu yil ham chempionlikni asosiy maqsad qilib qo‘ygan.
Hozirda Azimov klub tarkibida tibbiy ko‘rikdan muvaffaqiyatli o‘tdi va yaqin vaqt ichida jamoa bilan shartnoma imzolaydi.

Молодой хоккеист из Узбекистана Салохиддин Азимов подписывает контракт с Российским клубом
Наш молодой хоккеист Салохиддин Азимов, который, как ожидается в будущем станет звездой узбекского хоккея отныне будет играть за клуб России «СКА-Юность». Талант Азимова заинтересовал представителей знаменитого клуба.
Для начала, расскажем вам о хоккеисте. Салохиддин Азимов родился в 2009 году в Ташкенте. Его отец Алишер Азимов, который является бывшим представителем клуба «Бинокор», с 5 лет тренирует Салохиддина. Хоккеист в течении нескольких дней посещал «Дацюк Арену», где тренируется клуб «СКА-Юность» Екатеринбурга. Во время тренировки наш соотечественник встретился с известным российским хоккеистом, чемпионом мира и Олимпиады, двукратным обладателем Кубка Стэнли Павлом Дацюком и получил наставления мировой звезды.
Азимов ранее играл за «Бинокор» (Ташкент) и «Стрижи» (Казахстан). В 2018 году он стал чемпионом страны в составе клуба «Стрижи». С нового сезона хоккеист будет демонстрировать своё мастерство и талант в «СКА-Юность» под номером 88. Согласно регламенту, команда сначала примет участие на чемпионате Свердловской области. Чтобы принять участие на чемпионате России, команде необходимо войти в список призёров областного первенства. В прошлом сезоне игроки «СКА-Юность» (2008 года рождения) стали чемпионами России. В этом году команда также поставила перед собой главную цель — показать своё превосходство на чемпионате России.
Сейчас Азимов успешно прошёл медицинское обследование в составе клуба и в ближайшее время подпишет контракт с клубом.
Благодаря вниманию, которое уделяется нашим Уважаемым Президентом юным спортсменам, а также, созданным условиям, наша молодёжь подрастает очень талантливой. Желаем молодому хоккеисту больших успехов и побед в новой команде.