Yosh xokkeychimiz Salohiddin Azimov Rossiya klubi bilan shartnoma imzolamoqda
O‘zbek xokkeyining yulduzi bo‘lishi kutilayotgan yosh vakilimiz Salohiddin Azimov Rossiyaning “SKA-Yunost” jamoasi sharafini himoya qiladi. Hamyurtimizning isteʼdodi taniqli jamoa vakillarining qiziqishiga sabab bo‘ldi.
Dastavval, xokkeychimiz haqida gapirib o‘tsak. Salohiddin Azimov 2009 yil Toshkentda tug‘ilgan. Otasi “Binokor” xokkey klubining sobiq vakili Alisher Azimov bo‘lib, 5 yoshidan unga murabbiylik qilib keladi. Salohiddin bir necha kun mobaynida Yekaterinburgning “SKA-Yunost” klubi o‘z mashg‘ulotlarini o‘tkazadigan “Dasyuk arena”da bo‘ldi. Mashg‘ulot davomida hamyurtimiz rossiyalik taniqli xokkeychi, Olimpiada va jahon chempioni, 2 karra Stenli kubogi sohibi Pavel Dasyuk bilan uchrashib, jahon yulduzidan kerakli tavsiyalarni olishga ham muvaffaq bo‘ldi.
Hamyurtimiz bungacha “Binokor” va Qozog‘istonning “Striji” klublari safida harakat qilgan edi. Azimov 2018 yil “Striji” safida mamlakat chempioniligini qo‘lga kiritgan. Salohiddin yangi mavsumdan Rossiyada o‘z mahoratini namoyish etadi. Azimov “SKA-Yunost”da 88-raqam ostida harakat qiladi. Reglamentga ko‘ra, jamoa avval Sverdlovsk viloyati chempionatida, unda sovrindorlar qatoridan joy olgan taqdirda Rossiya chempionatida ishtirok etadi. O‘tgan mavsum “SKA-Yunost”ning 2008 yilgi vakillari mamlakat chempionligini qo‘lga kiritgan bo‘lib, jamoa bu yil ham chempionlikni asosiy maqsad qilib qo‘ygan.
Hozirda Azimov klub tarkibida tibbiy ko‘rikdan muvaffaqiyatli o‘tdi va yaqin vaqt ichida jamoa bilan shartnoma imzolaydi.

Our young hockey player Salohiddin Azimov, who is expected to become a star of Uzbek hockey in the future, will now play for the SKA-Yunost club of Russia. Azimov's talent interested the representatives of the famous club.
To begin with, we will tell you about the hockey player. Salokhiddin Azimov was born in 2009 in Tashkent. His father Alisher Azimov, who is a former representative of the Binokor club, has been coaching Salokhiddin since the age of 5. The hockey player visited the Datsyuk Arena for several days, where the SKA-Yunost club of Yekaterinburg trains. During the training, our compatriot met with the famous Russian hockey player, world and Olympic champion, two-time Stanley Cup winner Pavel Datsyuk and received instructions from the world star.
Azimov previously played for Binokor (Tashkent) and Strizhi (Kazakhstan). In 2018, he became the national champion as a member of the club"Swifts". Starting from the new season, the hockey player will demonstrate his skills and talent in "SKA-Yunost" at number 88. According to the regulations, the team will first take part in the championship of the Sverdlovsk region. To take part in the Russian championship, the team must enter the list of winners of the regional championship. Last season, the players of SKA-Yunost (born in 2008) became the champions of Russia. This year, the team also set itself the main goal — to show its superiority at the Russian championship.
Now Azimov has successfully passed a medical examination with the club and will soon sign a contract with the club.
Thanks to the attention paid to our Respected young athletes by the President, as well as the conditions created, our young people are growing up very talented. We wish the young hockey player great success and victories in the new team.