O‘zbekiston Zamonaviy beshkurash federatsiyasi ham “Xalqaro Olimpiya kuni”ni yorqin nishonladi
O‘zbekiston zamonaviy beshkurash federatsiyasi tomonidan Yunusobod tumanidagi 2-sonli Bolalar-o‘smirlar sport maktabi hududida “Xalqaro Olimpiya kuni”ga bag‘ishlangan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi. Bayramda Yunusobod va Uchtepa tumanlaridagi BO‘SMlarning 80 nafardan ziyod yosh beshkurashchilar ishtirok etishdi.
Dastlab, yosh sportchilar “laser-run” – yugurish va lazerli to‘pponchadan o‘q otishni birlashtirgan zamonaviy beshkurash sport yo‘nalishi bo‘yicha bellashdilar. Keyin bolalar boshlovchining konkurslari va musobaqalari bilan o‘yin-kulgi dasturidan zavq olishdi. Va nihoyat, kuchni tiklash uchun bolalar uchun mazali piknik tashkil etildi. Unda sportchilarga “Xalqaro Olimpiya kuni”ning tarixi, sportning odamlar hayotidagi o‘rni va sog‘lom turmush tarzining ahamiyati haqida batafsil so‘zlab berildi.

The Modern Pentathlon Federation of Uzbekistan solemnly and vividly celebrated the "International Olympic Day"
The Federation of Modern Pentathlon of Uzbekistan held a solemn event dedicated to the "International Olympic Day"on the territory of the Youth Sports School N2 of the Yunus-Abad district. It was attended by more than 80 young athletes-pentathletes of children's and youth sports schools of Yunus-Abad and Uchtepa districts.
At first, young athletes competed in laser-wound (this is the discipline of modern pentathlon, combining running and shooting from a laser pistol). Then the children were waiting for an entertainment program with games and contests from the host. And finally, to restore strength, a delicious picnic was organized for the children, during which the athletes were told in detail about the history of the "International Olympic Day", about the role of sports in people's lives and the importance of a healthy lifestyle.