Dzyudo federatsiyasi tomonidan “Olimpiya kuni” nishonlandi
Mamlakatimizda Olimpiya haftaligi davom etmoqda. Haftalik doirasida dzyudochilarimiz o‘rtasida ham “Xalqaro Olimpiya kuni” keng nishonlandi.
Poytaxtimizdagi Mirzo Ulug‘bek nomidagi istirohat bog‘i (Sobiq “Telman”) hamda Ekopark bog‘ida “Olimpiya kuni” tadbiri tashkil etildi. Har ikki marosim ham bir paytda boshlanib, yuzlab toshkentliklar va shahrimiz mehmonlariga bayramona ko‘tarinki kayfiyat ulasha oldi. Sportga befarq bo‘lmagan yurtdoshlarimiz nafaqat mashhur dzyudochilarimizning ko‘rgazmali chiqishlaridan bahramand bo‘lishdi, balki o‘zlari ham tatamida dzyudo qanday sport turi ekanini his etib ko‘rishdi.
Marosimda Milliy Olimpiya qo‘mitasi raisi Rustam Shoabdurahmonov Turizm va sport vaziri o‘rinbosari Avaz Karimov, MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, MOQ raisi o‘rinbosari, mamlakat dzyudo federatsiyasi raisi Azizjon Kamilov va boshqa mutasaddilar ishtirok etib, yig‘ilganlarni “Xalqaro Olimpiya kuni” bilan qutlashdi.

Федерация дзюдо отметила «Международный Олимпийский день»
По всему Узбекистану в рамках «Международного Олимпийского дня» продолжают проходить различные мероприятия. Одно из них сегодня состоялась на федерации дзюдо Узбекистана.
В столичном парке «Central», а также, эко-парке имени З.М.Бабура прошёл «Олимпийский день». Оба мероприятия начались в одно время и подарили сотни жителям столицы праздничное настроение. Любители спорта во время мероприятия не только насладились показательными выступлениями наших знаменитых дзюдоистов, но и почувствовали, что такое дзюдо, выйдя на татами.
В мероприятии приняли участие председатель НОК Рустам Шаабдурахманов, заместитель Министра туризма и спорта Аваз Каримов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касымов, заместитель председателя НОК, руководитель федерации дзюдо страны Азизжон Камилов и другие представители спорта, поздравив всех присутствующих с «Международным Олимпийским днём».