Dzyudo federatsiyasi tomonidan “Olimpiya kuni” nishonlandi
Mamlakatimizda Olimpiya haftaligi davom etmoqda. Haftalik doirasida dzyudochilarimiz o‘rtasida ham “Xalqaro Olimpiya kuni” keng nishonlandi.
Poytaxtimizdagi Mirzo Ulug‘bek nomidagi istirohat bog‘i (Sobiq “Telman”) hamda Ekopark bog‘ida “Olimpiya kuni” tadbiri tashkil etildi. Har ikki marosim ham bir paytda boshlanib, yuzlab toshkentliklar va shahrimiz mehmonlariga bayramona ko‘tarinki kayfiyat ulasha oldi. Sportga befarq bo‘lmagan yurtdoshlarimiz nafaqat mashhur dzyudochilarimizning ko‘rgazmali chiqishlaridan bahramand bo‘lishdi, balki o‘zlari ham tatamida dzyudo qanday sport turi ekanini his etib ko‘rishdi.
Marosimda Milliy Olimpiya qo‘mitasi raisi Rustam Shoabdurahmonov Turizm va sport vaziri o‘rinbosari Avaz Karimov, MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, MOQ raisi o‘rinbosari, mamlakat dzyudo federatsiyasi raisi Azizjon Kamilov va boshqa mutasaddilar ishtirok etib, yig‘ilganlarni “Xalqaro Olimpiya kuni” bilan qutlashdi.

The Judo Federation celebrated the "International Olympic Day"
Various events continue to be held throughout Uzbekistan as part of the "International Olympic Day". One of them took place today at the Judo Federation of Uzbekistan.
The "Olympic Day" was held in the Central park of the capital, as well as in the eco-park named after Z. M. Babur. Both events started at the same time and gave hundreds of residents of the capital a festive mood. Sports fans during the event not only enjoyed the demonstration performances of our famous judoists, but also felt what judo is, going out on the tatami.
The event was attended by the chairman of the NOC Rustam Shaabdurakhmanov, Deputy Minister of Tourism and Sports Avaz Karimov, Secretary General of the NOC Oibek Kassymov, Deputy Chairman of the NOC, head of the Judo Federation of the country Azizjon Kamilov and other representatives of sports, congratulating all those present on the "International Olympic Day".