Poytaxtimizdagi Respublika Olimpiya zaxiralari tennis maktabida O‘zbekiston tennis federatsiyasi tomonidan “Xalqaro Olimpiya kuni”ga atalgan tadbir bo‘lib o‘tdi. Tadbir Ochiq eshiklar kuni tarzida tashkil etildi va unda yosh tennis muxlislari, ota-onalar ishtirok etishdi.
Tashkilotchilar qatnashchilarni 3 ta kortga bo‘lishdi. Dastlabki kortda 6-10 yoshdagi bolajonlar uchun ularning yoshidan kelib chiqqan holda turli o‘yin-kulgilar bo‘ldi. Ikkinchi kortda 10 yosh va undan katta tennis ixlosmandlari jam bo‘lishgan bo‘lsa, 3-kortda 14 yoshgacha bo‘lgan terma jamoamiz vakillari turli ko‘rgazmali chiqishlar, o‘yinlar qo‘yib berishdi.
Shuningdek, mazkur tadbirda O‘zbekiston kibersport assotsiatsiyasi raisi Doniyor Jo‘rayev taniqli geymerlari bilan mehmon bo‘ldi. Ular yuqoridagi tadbirlarda ham faol qatnashib, uning ko‘tarinki kayfiyatda o‘tishiga hissa qo‘shishdi.
Tadbirning ikkinchi qismi yoshi katta havaskor va faxriylar uchun tashkil etildi. Unda 5 juftlik o‘rtasida “Xalqaro Olimpiya kuni” sovrini uchun bahs bo‘lib o‘tdi.

В Республиканской теннисной школе Олимпийского резерва широко отмечен «Международный Олимпийский день»
В Республиканской теннисной школе Олимпийского резерва Ташкента федерацией тенниса Узбекистана проведён День открытых дверей в честь «Международного Олимпийского дня». В нём приняли участие юные поклонники тенниса, а также, их родители.
Программа мероприятия была разделена на 3 зоны: 1 корт — детская зона для детей 6-10 лет, где проходила развлекательная программа с аниматорами и эстафеты с элементами тенниса. 2 корт — тут была расположена экшн зона, где профессиональный тренер, провел программу по специальной физической подготовке с элементами тенниса, с детьми 10-ти лет и старше. 3 корт — здесь прошёл показательный матч в смешанном разряде, где приняли участие игроки сборных команд Узбекистана до 14 лет.
Также, в мероприятии приняли участие знаменитые геймеры во главе с председателем ассоциации киберспорта — Дониёром Джураевым. Они активно приняли участие в соревнованиях и подарили праздничное настроение зрителям.
Вторая часть мероприятия была организована для любителей старшего возраста и ветеранов, где 5 пар (10 участников) боролись на приз «Международного Олимпийского дня».
И в завершении праздника, участникам вручили дипломы с подписью президента МОК Томаса Баха и председателя НОК Рустама Шаабдурахманова.