Xabaringiz bor, 2025 yil poytaxtimiz yoshlar o‘rtasida IV Osiyo o‘yinlarini qabul qiladi. Hozirda sport federatsiya va assotsiatsiyalarida mazkur musobaqaga tayyorgarlik ishlari olib borilmoqda.
Bugun ZOOM platformasida mazkur yoshlar Osiyo o‘yinlari uchun atalgan Olimpiya shaharchasida qurilishi rejalashtirilayotgan obyektlarning loyihasi muhokamasiga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Uni MOQ Bosh kotibi, “Toshkent-2025” direksiyasi direktori Oybek Kasimov olib bordi. Shuningdek, unda Turizm va sport vazirligi, sport federatsiya va assotsiatsiyalarning mutasaddilari xodimlari ham ishtirok etishdi.
Yig‘ilishda Oybek Kasimov musobaqaga yuqori saviyada tayyorgarlik ko‘rish, loyihalarni imkon qadar tezroq taqdim etish lozimligini taʼkidladi. O‘z navbatida, loyihalarni jahon standartlarini o‘rgangan holda tayyorlash, bo‘lajak musobaqada ishtirok eta oladigan avlod vakillari orasida kuchli seleksiya ishlarini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha tegishli ko‘rsatmalar berdi. Shuningdek, federatsiya mutasaddilari ham mavzu borasida o‘z taklif va mulohazalarini bildirishdi.
Yig‘ilish davomida asosiy terma jamoalarimizning Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlariga olib borayotgan tayyorgarligi ham ko‘zdan kechirildi.

Ташкент-2025: обсуждён проект спортивных объектов для соревнований
Как вам известно, в 2025 году Ташкент примет IV юношеские Азиатские игры. В настоящее время все спортивные федерации и ассоциации страны активно готовятся к этому крупному мероприятию.
Сегодня на платформе ZOOM прошла встреча, посвященная обсуждению проекта спортивных объектов, которых планируется построить в Олимпийской деревне, предусмотренным к юношеским Азиатским играм. Встречу проводил Генеральный секретарь НОК, директор дирекции «Ташкент-2025» Ойбек Касымов. В нем также приняли участие представители Министерства туризма и спорта, спортивных федераций и ассоциаций.
Во время мероприятия Ойбек Касымов подчеркнул необходимость подготовиться к предстоящей Азиаде на высоком уровне и подачи проектов в кратчайшие сроки для рассмотрения. В свою очередь, были даны соответствующие указания по подготовке проектов на основе изучения мировых стандартов и налаживанию сильной селекционной работы среди юниоров, которые могут участвовать в «Ташкент-2025». Также, и представители федерации внесли свои предложения по этому поводу.