Hasanboy Do‘smatovni tabriklaymiz!
Bugun taniqli bokschimiz, Olimpiya o‘yinlari chempioni Hasanboy Do‘smatov o‘z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Hasanboy Do‘smatov 1993-yil 24-iyun kuni Andijon viloyatida tug‘ilgan. Rio-2016 Olimpiya o‘yinlarida -49 kg vazn toifasida chempionlik qatori, eng yaxshi texnika egasiga beriladigan Vel Barker sovrinini ham qo‘lga kiritgan. 2017-yil Gamburgda o‘tgan jahon chempionati finalchisi. Hasanboy 2018-yil Indoneziyada o‘tgan Osiyo o‘yinlarida ham terma jamoamiz hisobiga kumush medalni keltirgan.
Ayni paytda professional boksda faoliyat olib bormoqda. Ko‘rsatgan xizmatlari uchun “O‘zbekiston iftixori” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Hasanboy Do‘smatovni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan g‘alabalar tilab qoladi.

Поздравляем Хасанбоя Дусматова!
Сегодня знаменитый узбекский боксёр, Олимпийский чемпион Хасанбой Дусматов празднует свой День рождения.
Хасанбой Дусматов родился 24 июня 1993 года в Андижанской области. Двукратный чемпион Азии. На Олимпийских играх Рио-2016 завоевал золотую медаль в весовой категории -49 килограмм, а также удостоился Кубка Вэла Беркера, который вручается боксёру, показавшему наилучшую технику ведения боя на Олимпиаде. Серебряный призёр чемпионата мира 2017 года в Гамбурге.
На Азиатских играх 2018 года Хасанбою Дусматову удалось завоевать серебряную медаль.
В настоящее время спортсмен продолжает свою карьеру в профессиональном боксе. Обладатель почётного звания «Узбекистон ифтихори».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Хасанбоя Дусматова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, успехов и достичь новых высот.