Hasanboy Do‘smatovni tabriklaymiz!
Bugun taniqli bokschimiz, Olimpiya o‘yinlari chempioni Hasanboy Do‘smatov o‘z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Hasanboy Do‘smatov 1993-yil 24-iyun kuni Andijon viloyatida tug‘ilgan. Rio-2016 Olimpiya o‘yinlarida -49 kg vazn toifasida chempionlik qatori, eng yaxshi texnika egasiga beriladigan Vel Barker sovrinini ham qo‘lga kiritgan. 2017-yil Gamburgda o‘tgan jahon chempionati finalchisi. Hasanboy 2018-yil Indoneziyada o‘tgan Osiyo o‘yinlarida ham terma jamoamiz hisobiga kumush medalni keltirgan.
Ayni paytda professional boksda faoliyat olib bormoqda. Ko‘rsatgan xizmatlari uchun “O‘zbekiston iftixori” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Hasanboy Do‘smatovni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan g‘alabalar tilab qoladi.

Congratulations to Khasanboy Dusmatov!
Hasanboy Dusmatov was born on June 24, 1993 in the Andijan region. Two-time Asian champion. At the Rio 2016 Olympic Games, he won a gold medal in the weight category -49 kilograms, and was also awarded the Val Berker Cup, which is awarded to a boxer who has shown the best fighting technique at the Olympics. Silver medalist of the 2017 World Championship in Hamburg.
At the 2018 Asian Games, Hasanboy Dusmatov managed to win a silver medal.
Currently, the athlete continues his career in professional boxing. The owner of the honorary title "Uzbekistan iftikhori".
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Khasanboy Dusmatov on his birthday, wishes him good health, success and reach new heights.