Osiyo chempionatida tarixni yangilagan taekvondochilarimiz va paralimpiyachilarimiz munosib kutib olindi
Ortda qolgan hafta Livanda taekvondo bo‘yicha Osiyo chempionati va anʼanaviy “Beirut Open” musobaqasi bo‘lib o‘tdi. Har ikkala musobaqada O‘zbekiston sharafini 17 nafar taekvondochi himoya qildi. Vakillarimiz qitʼa chempionatida 3ta oltin, 1ta kumush va 6ta bronza medaliga ega chiqishdi va Osiyo chempionatlari tarixidagi o‘zlarining eng yaxshi natijalariga erishishdi.
“Beirut Open”da esa taekvondochilarimiz 5ta oltin, 2ta kumush va 3ta bronza medalni qo‘lga kiritib umumjamoa hisobida birinchi o‘rinni egallashdi.
Bugun, 22 iyun kuni soat 01:00da Berlinda o‘tgan para-suzish bo‘yicha Jahon seriyasi, para-dzyudo bo‘yicha Birmingem mezbonlik qilgan Gran-pri turnirida qatnashgan vakillarimiz va Osiyo chempionatida tarixni yangilagan taekvondochilarimiz Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida munosib tarzda kutib olindi. Marosimida O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi, Milliy Paraliipiya assotsiatsiyasi, O‘zbekiston taekvondo WT assotsiatsiyasi mutasaddilari, sportchilarning yaqinlari va OAV xodimlari ishtirok etishdi.
Tadbirda ishtirok etgan mutasaddilar sportchilarimizni qo‘lga kiritilgan muvaffaqiyat bilan qutlab, ularning kelgusi faoliyatida ham omad tilab qolishdi.

A solemn ceremony of meeting taekwondo athletes and Paralympians was held
Last week, the Asian Championship and the traditional "Beirut Open" taekwondo tournament were held in Lebanon. In each of these competitions, 17 taekwondo athletes performed on behalf of Uzbekistan. In the continental championship, our representatives won 3 gold, 1 silver and 6 bronze medals. This result was the best for the national team of Uzbekistan in the entire history of participation in the championships of the continent.
And in the" Beirut Open", Uzbek taekwondo athletes managed to add 5 gold, 2 silver and 3 bronze medals to the delegation's piggy bank. The national team of Uzbekistan became the first in the team competition.
Tonight, the para-swimmers who participated in the competition from the World Series in Berlin, as well as the para-judoists who adequately defended the honor of the country in the Grand Prix tournament in Birmingham and taekwondo athletes who won a historic result in the continental championship arrived in the capital. A solemn meeting of all athletes was held at the capital's Islam Karimov International Airport. The ceremony was attended by representatives of the National Olympic Committee of Uzbekistan, the National Paralympic Association, the WT Taekwondo Association of Uzbekistan, relatives and friends of athletes, the media.
The responsible persons who participated in the event congratulated the athletes on such success and wished them good luck in the upcoming starts.