Taekvondochilarimizdan yana bir tarixiy natija: “Beirut Open”da birinchi bo‘ldik
Livan poytaxti Bayrut shahrida taekvondo bo‘yicha Osiyo chempionatidan so‘ng “Beirut Open” xalqaro turniri bo‘lib o‘tdi. Unda dayanga chiqqan taekvondochilarimiz jamoamiz g‘aznasini 10 ta medal bilan boyitishdi.
Kuni kecha Osiyo chempionligini qo‘lga kiritgan Charos Qayumova (-53 kg) va Feruza Sodiqova (-62 kg), shuningdek, Madinabonu Mannopova (-49 kg), Ozoda Sobirjonova (-57 kg) va Nikita Rafalovich (-80 kg) Bayrut ochiq chempionatida ham shohsupaning eng yuqori pog‘onasiga ko‘tarilishdi. Jasur Jaysunov (-74 kg) va Shohsanam Aʼzamova (-46 kg) kumush medalga sazovor bo‘lgan bo‘lsalar, Shohruh Rajabov (+80 kg), Gulsanam Alijonova (-67 kg) va Sardor Toirov (-68 kg) bronza medali bilan taqdirlanishdi.
Quvonarlisi, 5 ta oltin, 2 ta kumush va 3 ta bronza medali bilan musobaqani umumjamoa hisobida birinchi o‘rinda yakunladik. Eslatib o‘tamiz, bundan avval o‘tkazilgan Osiyo chempionatida 3 ta oltin, 1 ta kumush va 6 ta bronza medallari bilan jamoamiz tarixidagi eng yaxshi natijani qayd etgan edi. Delegatsiyamiz 21-iyundan 22-iyunga o‘tar kechasi 01:00 da Toshkentga qaytib keladi.

Another historical result from our taekwondo athletes: the national team of Uzbekistan won the first place in the "Beirut Open"
The international taekwondo tournament “Beirut Open” was held in Beirut after the completion of the Asian Championship. Representatives of Uzbekistan managed to win 10 medals in this competition.
Charos Kayumova (-53 kg) and Feruza Sadykova (-62 kg) who became Asian champions, as well as Madinabona Mannopova (-49 kg), Ozoda Sobirzhonova (-57 kg) and Nikita Rafalovich (-80 kg) won the first place in the “Beirut Open”. Zhasur Zhaysunov (-74 kg) and Shokhsanam Azamova (-46 kg) were awarded silver, and Shokhrukh Razhabov (+80 kg), Gulsanam Alizhonova (-67 kg) and Sardor Toirov (-68 kg) became bronze medalists.
It is noteworthy that the national team of Uzbekistan with 10 medals (5 gold, 2 silver and 3 bronze) took first place in the team competition. We remind you that a few days ago at the Asian Championship, our taekwondo athletes won 3 gold, 1 silver and 6 bronze medals and set the best record in the history of the national team. The delegation of Uzbekistan will arrive in Tashkent on the night of June 21-22 at 01: 00.