Xabaringiz bor, ayni kunlarda butun yurtimiz bo‘ylab “Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik” shiori ostida Respublika yoshlar festivali bo‘lib o‘tmoqda. 16-18 iyun kunlari Navoiy shahrida ana shunday tadbirlardan biri o‘tkazildi.
Ahamiyatlisi, unda Olimpiya o‘yinlari chempionlari Ruslan Nurudinov va Hasanboy Do‘smatov kabi taniqli sportchilarimiz ham ishtirok etishdi. Tadbir doirasida bir guruh sportsevar yoshlar Navoiy Olimpiya zaxiralari kollejida jam bo‘lishdi. Unda og‘ir atletika bo‘yicha jahon va Olimpiada rekordchisi Ruslan Nurudinov yoshlar uchun ushbu sportdagi kerakli texnikalar bo‘yicha mahorat saboqlarini namoyish qilib berdi.
Maʼlumki, Navoiy viloyati og‘ir atletika bo‘yicha terma jamoamiz uchun kuchli sportchilarni yetkazib berayotgan yetakchi hududlardan sanaladi. Olimpiada chempioni bilan tashkil qilingan bunday tadbirlar yoshlar orasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, ularning sportga bo‘lgan qiziqishlarining yana-da ortishi yo‘lida beqiyos ahamiyat kasb etadi.

A master class with the participation of Olympic champions was organized for the youth of the Navoi region
As you know, the youth festival "Youth of the New Uzbekistan, let's unite"is currently being held throughout the Republic. One of these events was held on June 16-18 in the Navoi region.
It is noteworthy that the famous Olympic champions Ruslan Nurudinov and Khasanboy Dusmatov took part in it. As part of the event, sports fans gathered at the Navoi College of the Olympic Reserve. The world and Olympic record holder in weightlifting Ruslan Nurudinov held a master class for young people, where he demonstrated techniques that relate to this sport.
As you know, most of our talented weightlifters are natives of the Navoi region. The organization of such events with the participation of the Olympic champion plays an important role in the process of promoting a healthy lifestyle among young people and increasing their interest in sports.