Kamonchilarimiz Tokio-2020 litsenziyalari uchun kurashni boshlashdi
Bugun Fransiyaning Parij shahrida kamondan otish bo‘yicha jahon miqyosida Tokio-2020 litsenzion musobaqasi start oldi. Mazkur turnirda terma jamoamiz vakillari ham Olimpiada yo‘llanmalari uchun bahs olib borishmoqda.
Reglamentga ko‘ra, bugun jamoaviy yo‘nalishda saralash bahslari bo‘lib o‘tadi. Ertaga jamoaviy yo‘nalishda g‘olib va sovrindor aniqlab olinsa, merganlar yakkalik dasturda saralanishadi. 21 iyun kuni esa yakkalik yo‘nalishida Tokio-2020 ishtirokchilari maʼlum bo‘ladi. Musobaqada terma jamoamiz quyidagi tarkibda ishtirok etmoqda:
Zokirjon G‘ofurov
Mirjalol Qarorov
Shohjahon Abdulhamidov
Munira Nurmanova
Kamola Yunusova
Ziyodaxon Abdusattorova
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi kamonchilarimizga litsenzion turnirda omad va zafarlar tilab qoladi.

Our archers have started their participation in the licensed tournament
The Tokyo 2020 licensed archery competition has started in Paris today. Representatives of Uzbekistan are also taking part in this tournament, who will compete for licenses of the Tokyo Games.
According to the regulations, today there will be a qualifying stage in the team direction. And tomorrow the winners and prize-winners in the team competition will be announced. Also, within the framework of this day, there will be a selection in an individual direction. On June 21, the licensees of Tokyo 2020 will be determined. The names of our archers who take part in the competition:
Zokirjon Gofurov
Mirzhalol Karorov
Shokhzhakhon Abdulhamidov
Munira Nurmanova
Kamola Yunusova
Ziedakhon Abdusattorova
The National Olympic Committee of Uzbekistan wishes good luck to our archers in this important start.