Bugun Axbor Imomxo’jayev xotirа turniri start oladi
Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasi, Professional futbol ligasi va Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi tomonidan 2-iyul – Xalqaro sport jurnalistlari kuni munosabati bilan oʻzbek futbol sharhlovchiligi maktabi asoschisi, yurtimiz futboli rivojiga ulkan hissa qoʻshgan mutaxassis, Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan yoshlar murabbiysi Axbor Imomxoʻjayev xotirasiga bagʻishlangan futbol turniri oʻtkazilishi yoʻlga qoʻyilgan edi. Bugun joriy yilgi xotira turniri start oladi.
10-iyulga qadar davom etadigan musobaqada Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasi va “Paxtakor” faxriylari, “Tong II” faxriylar jamoasi, sport jurnalistlardan tashkil topgan “Jurnalistlar” jamoasi, Axbor Imomxoʻjayevning farzandlari hamda nabiralaridan tashkil topgan “Sulola” jamoasi, shuningdek, Oʻzbekiston Professional futbol ligasi, Oʻzbekiston futbol hakamlari markazi, “Sharhlovchilar”, kun.uz va championat.asia jamoalari bosh sovrin uchun kurash olib borishadi. Oʻyinlar “Bunyodkor” klubi akademiyasining maydonlarida boʻlib oʻtadi.

Стартует футбольный турнир памяти Ахбора Имомходжаева
Сегодня в столице стартует турнир памяти по футболу, приуроченный к 2 июля - Международному дню спортивных журналистов. Данные соревнования посвящены памяти основоположника узбекской школы футбольного комментаторства, специалиста, внёсшего неотъемлемый вклад в развитие отечественного футбола, Заслуженного наставника молодёжи Республики Узбекистан Ахбора Имамходжаева. Организаторами этих состязаний, проведение которых уже входит в добрую традицию, являются Ассоциация футбола Узбекистана, Профессиональная футбольная лига и Национальный Олимпийский комитет.
В состязаниях, которые продлятся до 10 июля, примут участие команды Ассоциации футбола Узбекистана, ветеранов ”Пахтакора” и дружины “Тонг II”, коллективы спортивных журналистов “Журналистлар”, а также команда “Сулола", состоящая из детей и внуков Ахбора Имамходжаева, кроме того за главный приз будут бороться представители Профессиональной футбольной лиги, Центра футбольных судей, kun.uz, championat.asia. Игры пройдут на полях Академии клуба "Бунёдкор".