Oʻzbekiston delegatsiyasi bu yilgi “Osiyo bolalari” oʻyinlarini umumjamoa hisobida birinchi oʻrinda yakunladi!
Rossiya Federatsiyasining Yakutsk shahrida VIII “Osiyo bolalari” xalqaro sport oʻyinlari oʻz yakuniga yetdi. 25-iyun – 6-iyul kunlari boʻlib oʻtgan musobaqada Oʻzbekiston delegatsiyasi 36 ta oltin, 31 ta kumush va 21 ta bronza, jami 88 ta medal bilan 25 ta davlatdan tashrif buyurgan 30 jamoa orasida birinchi oʻrinni egalladi!
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi ushbu musobaqada qoʻlga kiritilgan ajoyib natija bilan Sport vazirligi, federatsiya va assotsiatsiyalarimiz, murosasiz bahslarda yurtimiz sharafini munosib himoya qilgan barcha sportchilarimiz va ularni tayyorlagan murabbiylarni samimiy muborakbod etadi. Mazkur musobaqa kelasi yil mamlakatimizda oʻtadigan Toshkent-2025 yoshlar Osiyo oʻyinlari oldidan oʻzbekistonlik yosh atletlarning imkoniyatini yana bir bor sinovdan oʻtkazish imkoniyatini berdi.

Делегация Узбекистана завершила соревнования "Дети Азии" на первом месте!
В городе Якутск Российской Федерации завершились VIII международные спортивные игры "Дети Азии". В состязаниях, которые проходили 25 июня - 6 июля, делегация Узбекистана завоевала 36 золотых, 31 серебряных и 21 бронзовых медалей. Благоюаря этому результату наша сборная заняла первое место среди 30 команд из 25 стран-участников в медальном зачёте!
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет с таким успехом Министерство спорта страны, спортивных федераций и ассоциаций, а также атлетов, достойно защитивших честь Узбекистана на международной арене и их наставников. Следует отметить, что международные соревнования в Якутске позволили оценить возможности и подготовку молодых узбекских атлетов перед юношескими Азиатскими играми Ташкент-2025.