MOQ raisi o‘rinbosari Azizjon Kamilovni tabriklaymiz!
Bugun Milliy Olimpiya qo‘mitasi raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston dzyudo federatsiyasi raisi Azizjon Kamilov tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Azizjon Yakubjanovich Kamilov 1984 yil 19 iyun kuni tug‘ilgan. Hozirda MOQ raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston dzyudo federatsiyasining raisi lavozimlarida faoliyat olib bormoqda.
Azizjon Yakubjanovich mamlakat dzyudo federatsiyasi boshqaruvida katta islohotlarni amalga oshira oldi. 2019 yil dzyudo bo‘yicha Toshkent Gran-prisining “Humo arena” muz saroyida o‘tishi, O‘zbekiston o‘z tarixida ilk bor 2022 yilgi kattalar o‘rtasidagi jahon chempionatiga mezbonlik qilishi, terma jamoamiz boshqaruvida jahon dzyudosining afsonaviy vakili, Afina- 2004 Olimpiya o‘yinlari chempioni Ilias Iliadis kabi murabbiyning ish boshlashi, bunga javoban dzyudochilarimizning jahon arenalaridagi ulkan g‘alabalarida ushbu insonning xizmatlari katta. Qayd etish joiz, Azizjon Kamilov rahbarligida ilk bor mamlakatimiz “Katta dubulg‘a” turnirini qabul qildi, Olimpiya o‘yinlariga qo‘lga kiritilgan yo‘llanmalarimiz soni bo‘yicha rekordni yangiladik.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Azizjon Kamilovni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan g‘alabalar tilab qoladi.

Поздравляем заместителя председателя НОК Азизжона Камилова!
Сегодня заместитель председателя НОК, председатель федерации дзюдо Узбекистана Азизжон Камилов празднует свой День рождения.
Камилов Азизжон Якубжанович родился 19 июня 1984 года. В настоящее время является заместителем председателя НОК и председателем федерации дзюдо Узбекистана.
Азизжон Якубджанович во время своей деятельности в федерации дзюдо страны реализовал множество перспективных проектов, направленных на развитие узбекского дзюдо. В частности, в 2019 году в столичном многофункциональном ледовом комплексе «Хумо Арена» прошёл турнир Гран-При, в 2022 году впервые в истории страны Ташкент будет принимать чемпионат мира по дзюдо среди взрослых. Благодаря инициативе Азизжона Якубджановича в настоящее время сборную Узбекистана возглавляет легендарный представитель мирового дзюдо, чемпион Олимпийских игр Афина-2004 Илиас Илиадис и в ответ на это, наши дзюдоисты достигают значительных результатов в престижных соревнованиях. Следует особо отметить, что во время его руководства, впервые, в Ташкенте прошёл турнир из серии «Большого Шлема», а также, сборной удалось обновить рекорд по количеству завоеванных лицензий на Олимпийские игры.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Азизжона Камилова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, успехов и благополучия.