MOQ raisi o‘rinbosari Azizjon Kamilovni tabriklaymiz!
Bugun Milliy Olimpiya qo‘mitasi raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston dzyudo federatsiyasi raisi Azizjon Kamilov tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Azizjon Yakubjanovich Kamilov 1984 yil 19 iyun kuni tug‘ilgan. Hozirda MOQ raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston dzyudo federatsiyasining raisi lavozimlarida faoliyat olib bormoqda.
Azizjon Yakubjanovich mamlakat dzyudo federatsiyasi boshqaruvida katta islohotlarni amalga oshira oldi. 2019 yil dzyudo bo‘yicha Toshkent Gran-prisining “Humo arena” muz saroyida o‘tishi, O‘zbekiston o‘z tarixida ilk bor 2022 yilgi kattalar o‘rtasidagi jahon chempionatiga mezbonlik qilishi, terma jamoamiz boshqaruvida jahon dzyudosining afsonaviy vakili, Afina- 2004 Olimpiya o‘yinlari chempioni Ilias Iliadis kabi murabbiyning ish boshlashi, bunga javoban dzyudochilarimizning jahon arenalaridagi ulkan g‘alabalarida ushbu insonning xizmatlari katta. Qayd etish joiz, Azizjon Kamilov rahbarligida ilk bor mamlakatimiz “Katta dubulg‘a” turnirini qabul qildi, Olimpiya o‘yinlariga qo‘lga kiritilgan yo‘llanmalarimiz soni bo‘yicha rekordni yangiladik.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Azizjon Kamilovni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan g‘alabalar tilab qoladi.

Congratulations to the Deputy Chairman of the NOC Azizjon Kamilov!
Today, Deputy Chairman of the NOC, Chairman of the Judo Federation of Uzbekistan Azizjon Kamilov celebrates his birthday.
Azizjon Yakubzhanovich Kamilov was born on June 19, 1984. Currently, he is the deputy chairman of the NOC and the chairman of the Judo Federation of Uzbekistan.
During his activity in the country's judo federation, Azizjon Yakubdzhanovich implemented many promising projects aimed at the development of Uzbek judo. In particular, in 2019, the Grand Prix tournament was held in the capital's multifunctional ice complex "Humo Arena", in 2022, for the first time in the history of the country, Tashkent will host the World Judo Championship among adults. Thanks to the initiative of Azizjon Yakubdzhanovich, the Uzbek national team is currently headed by the legendary representative of world judo, the champion of the Athens-2004 Olympic Games, Ilias Iliadis, and in response to this, our judoists achieve significant results in prestigious competitions. It should be particularly noted that during his leadership, for the first time, a Grand Slam tournament was held in Tashkent, and also, the national team managed to update the record for the number of licenses won for the Olympic Games.
The National Olympic Committee of Uzbekistan sincerely congratulates Azizjon Kamilov on his birthday, wishes him good health, success and prosperity.