Jahon futboli yulduzlari MOQda mehmon boʻlishdi
Yurtimizda oʻtkazilayotgan Yoshlar forumi doirasida futbol yulduzlari Dida, Kristian Panuchchi, Kristian Zakkardo va Serjinyo poytaxtimizda mehmon boʻlib turishibdi. Bugun mazkur charm toʻp ustalari Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasiga tashrif buyurishdi.
Mehmonlarni MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov hamda Qoʻmita raisining birinchi oʻrinbosari, OʻFA birinchi vitse-prezidenti Ravshan Irmatov qarshi oldilar. Mutasaddilar futbol yulduzlariga shonli tarixga ega oʻzbek sporti, atletlarimizning Olimpiya oʻyinlarida erishgan natijalari va Parij-2024 yozgi Olimpiya oʻyinlariga olib borilayotgan tayyorgarligi haqida maʼlumot berishdi.
Uchrashuv yakunida mehmonlar MOQdagi martabali mehmonlarning tashrif kitobiga oʻzlarining samimiy dil-izhorlarini yozib ketishdi. Rejaga koʻra, bugun soat 17:00 da “Bunyodkor” stadionida ular ishtirokida matbuot anjumani tashkil etiladi.
Maʼlumot uchun, braziliyalik Dida 2002-yilgi jahon chempioni, Italiyaning “Milan” klubi bilan ikki bor Yevropa chempionlar ligasi (YECHL) gʻolibi sanaladi. Shuningdek, boshqa bir braziliyalik futbolchi Serjinyo ham “Milan” bilan ikki bor YECHLda zafar quchgan. Italiyalik Kristian Zakkardo 2006-yilgi jahon chempioni, Kristian Panuchchi esa “Milan” va “Real Madrid” klublari bilan YECHLda zafar quchgan taniqli futbolchilar hisoblanishadi. Futbol yulduzlari tashrif davomida mamlakatimizdagi yosh futbolchilar bilan uchrashib, oʻzlarining boy tajribalari bilan oʻrtoqlashishi koʻzda tutilgan.

Звёзды мирового футбола посетили НОК
В рамках Молодёжного форума в нашу страну прибыли звёзды мирового футбола Дида, Кристиан Пануччи, Кристиан Заккардо и Серджиньо. Сегодня почётные гости посетили Национальный Олимпийский комитет Узбекистана.
Их встретили Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и первый заместитель председателя НОК, первый вице-президент АФУ Равшан Ирматов. Официальные лица проинформировали звезд футбола о богатой истории узбекского спорта, достижениях наших спортсменов на Олимпийских играх и ведущейся подготовке к летним Олимпийским играм Париж-2024.
В завершение встречи гости записали свои искренние пожелания в книгу почётных гостей НОК. Согласно плану, сегодня в 17:00 на стадионе «Бунёдкор» с их участием состоится пресс-конференция.
Ддя сведения, бразилец Дида является чемпионом мира 2002 года и двукратным победителем Лиги чемпионов Европы с клубом "Милан". Также, ещё один бразильский футболист Серджиньо с "Миланом" дважды победил на Лиге чемпионов Европы. Итальянец Кристиан Заккардо является чемпионом мира 2006 года. А Кристиан Пануччи в составе клубов Милан и Реал Мадрид одерживал победу на Лиге чемпионов Европы. Звёзды футбола во время пребывания в Узбекистане встретятся с молодыми футболистами и поделятся своим опытом и знаниями.