O‘zbekiston kikboks bo‘yicha jahon chempionatiga mezbonlik qilishi mumkin
So‘nggi paytlarda mamlakatimiz bir qator sport turlari bo‘yicha kattalar o‘rtasidagi jahon chempionatiga mezbonlik qilmoqda. Yaqin yillar orasida mazkur turnirlar orasiga kikboks ham qo‘shilishi mumkin.
Bu masalani MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov Jahon kikboks tashkiloti vitse-prezidenti Salim Kayichi bilan uchrashuvda muhokama qildi. Uchrashuvda, shuningdek, O‘zbekiston kikboks federatsiyasi raisi Oybek Karmetov ham ishtirok etdi. Suhbat davomida mamlakatimizda ushbu sport turini yana-da rivojlantirish, federatsiyalar o‘rtasidagi hamkorlik aloqalarini yana-da rivojlantirish kabi masalalar atroflicha muhokama qilindi.
MOQ rahbari turkiyalik mehmonga Prezidentimiz boshchiligida sportni rivojlantirishga qaratilayotgan eʼtibor, sog‘lom turmush tarzi targ‘iboti xususida gapirib berdi. O‘z navbatida, Salim Kayichi ayni paytda poytaxtimizda o‘tayotgan kikboks bo‘yicha xalqaro musobaqaning yuqori saviyada o‘tayotgani, bunday tashkilotchilik bilan O‘zbekistonning kattalar o‘rtasidagi jahon chempionatini qabul qilishi mumkinligini aytib o‘tdi. Rustam Shoabdurahmonov ushbu fikrni qo‘llab-quvvatladi va MOQ bu borada hamkorlikda ishlashga tayyor ekanini bildirdi.
Uchrashuv yakunida tomonlar har ikki mamlakat rahbarlarining olib borayotgan do‘stona aloqalarini sport sohasida davom ettirishdan minnatdor ekanligini taʼkidlab, esdalik uchun sovg‘a almashishdi.

Uzbekistan can host the World Kickboxing Championship
Recently, Uzbekistan has often hosted the World Championships among adults in many sports. In the coming years, the world Kickboxing Championship may also join these tournaments.
This issue was discussed during the official meeting of the chairman of the NOC Rustam Shaabdurakhmanov and the vice-president of the World Kickboxing Organization Salim Kayichi. The meeting was also attended by the chairman of the Kickboxing Federation of Uzbekistan Oibek Karmetov. During the event, issues related to the development of this sport in our country and the strengthening of bilateral cooperation between the federations of the two countries were also discussed.
The Chairman of the NOC told the guest of honor about the attention paid by our President to the development of the sports sphere and the popularization of a healthy lifestyle. In turn, Salim Kayichi also expressed that an international kickboxing tournament is currently being held in Tashkent and that it is organized at the highest level, and thanks to its experience, Uzbekistan can host the World Kickboxing Championship among adults. Rustam Shaabdurakhmanov approved this proposal and expressed that the NOC is ready to work together in this direction.
At the end of the event, the parties expressed that the leaders of both countries maintain friendly relations and that they are very happy to continue bilateral cooperation in the field of sports, and exchanged memorable gifts.