Bekmurod Oltiboyevni tabriklaymiz!
Bugun dzyudo bo'yicha O'zbekiston terma jamoasi vakili Bekmurod Oltiboyev o'zining tug'ilgan kunini nishonlamoqda.
Bekmurod Oltiboyev 1996-yil 17-iyunda Surxondaryo viloyatida tug'ilgan. Gran-Pri seriyasidagi +100 kilogramm vazn toifasidagi turnirlar g'olibi. 2018-yilgi Osiyo o'yinlarida Indoneziyada bronza medalini qo'lga kiritdi. Shu yilning jahon chempionatida Oltiboev yarim finalga chiqishga muvaffaq bo'ldi. Hozirgi vaqtda Tokio-2020 (+ 100 kilogramm) Olimpiya reytingiga yo'llanma zonasida.
Milliy Olimpiya qo'mitasi Bekmurod Oltiboyevni tug'ilgan kuni bilan tabriklaydi, unga sihat - salomatlik va muvaffaqiyatlar tilaydi.

Congratulations to Bekmurod Oltiboev!
Today, the representative of the national judo team of Uzbekistan Bekmurod Oltiboev celebrates his birthday.
Bekmurod Oltiboev was born on June 17, 1996 in Surkhandarya region. Winner of tournaments from the Grand Prix series in the weight category +100 kilograms. At the 2018 Asian Games in Indonesia, he won a bronze medal. At the World Championship of the same year, Oltiboev managed to reach the semifinals. Currently, he is in the zone of the permit of the Tokyo 2020 Olympic rating (+ 100 kilograms).
The National Olympic Committee congratulates Bekmurod Oltiboev on his birthday, wishes him good health and success.