Samarqandda Xalqaro avtomobil federatsiyasi (FIA)ning Konferensiyasi boshlandi. Bugun nufuzli tadbirning tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Unda Muhammad Ahmad ben Sulayem boshchiligidagi FIA rahbariyati, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi departamenti rahbari Odil Abduraxmanov, Sport vaziri Adham Ikramov, Samarqand viloyati hokimi Erkin Turdimov, Osiyo Olimpiya kengashi vitse-prezidenti Otabek Umarov, Milliy Olimpiya hamda Paralimpiya qo‘mitalari, O‘zbekiston milliy avtosport va karting federatsiyasi rahbariyati, shuningdek, tadbirning faxriy mehmonlari ishtirok etishdi.
Qayd etish joiz, Konferensiya doirasida xalqaro tashkilotning yubiley 120 yilligi ham keng nishonlanmoqda. Tantanali marosimni Odil Abduraxmanov va Erkin Turdimov ochib berishar ekan, mehmonlarga muhtaram yurtboshimiz boshchiligida sportning har bir yo‘nalishini rivojlantirish borasida olib borilayotgan ulkan islohotlar haqida ma’lumot berishdi.
O‘z navbatida, janob ben Sulayem O‘zbekiston ushbu nufuzli tadbirni qabul qilishga yuqori darajada tayyorgarlik ko‘rgani va u kutilganidan ham a’lo o‘tayotgani, mehmonlar uchun barcha sharoitlar yaratib berilgani haqida to‘xtaldi.
Marosim davomida rasmiylar qator mavzular yuzasidan fikr bildirishdi. Konferensiya va uning doirasidagi tadbirlar davom etadi. 13-iyun kuni Konferensiyaning eng asosiy tadbiri hisoblangan tashkilotning navbatdan tashqari Bosh Assambleyasi bo‘lib o‘tadi.

В Самарканде начала свою работу Конференция FIA
Как мы сообщали ранее, в Самарканде начала свою работу Конференция Международной автомобильной федерации (FIA). Сегодня состоялось торжественное открытие престижного мероприятия.
В церемонии приняли участие руководство FIA во главе с Мухаммедом Ахмадом Бен Сулайем, руководитель департамента Администрации Президента Республики Узбекистан Одил Абдурахманов, Министр спорта Адхам Икрамов, хаким Самаркандской области Эркин Турдимов, вице-президент Олимпийского совета Азии Отабек Умаров, руководство Национальных Олимпийского и Паралимпийского комитетов, а также Национальной федерации автоспорта и картинга Узбекистана и почётные гости мероприятия.
Стоит отметить, что в рамках Конференции также широко отмечается юбилейная 120-я годовщина Международной организации. Открывая мероприятие, Одил Абдурахманов и Эркин Турдимов рассказали гостям о проводимых под руководством уважаемого Президента масштабных реформах в развитии каждого вида спорта.
В свою очередь, г-н Бен Сулайем отметил, что Узбекистан на высоком уровне подготовился к приёму этого престижного мероприятия, и оно проходит отлично, созданы все необходимые условия для гостей.
Во время церемонии официальные лица обсудили ряд тем. Конференция и мероприятия в её рамках продолжаются. 13 июня состоится внеочередная Генеральная Ассамблея Организации, которая считается главным событием Конференции.