Charos Qayumova-Osiyo chempioni! O'zbekiston terma jamoasi hisobiga yana uchta bronza medalini qo'shdi
Livanda taekvondo bo'yicha Osiyo chempionati davom etmoqda. Bugungi dastur doirasida to'rt nafar vakillarimiz kurashga chiqdilar.
Charos Qayumova (-53 kg) barcha raqiblarini yengib, Osiyo chempioni bo'lishga muvaffaq bo'ldi. Shuningdek, Jasur Jaysunov (-68 kg), Shohsanam A'zamova (-46 kg) va Shuhrat Salayev (-80 kg) bronza medallarini qo'lga kiritdi.
Osiyo chempionati 1-kuni sovrindorlari:
Oltin: Charos Qayumova
Bronza: Jasurbek Jaysunov
Bronza: Shohsanam A'zamova
Bronza: Shuhrat Salaev
Eslatib o'tamiz, ertaga, 17-iyun kuni Osiyo chempionati doirasida taekvondchilarimizning chiqishlari ham bo'lib o'tadi.

Charos Kayumova is the champion of Asia! Three more bronze medals in the piggy bank of the national team of Uzbekistan
The Asian Taekwondo Championship continues in Lebanon. As part of today's program, four of our representatives spoke.
Charos Kayumova (-53 kg) managed to overcome all her rivals and become the champion of Asia. Zhasurbek Zhaysunov (-68 kg), Shokhsanam Azamova (-46 kg) and Shukhrat Salayev (-80 kg) also won bronze medals.
Winners of the 1st day of the Asian Championship:
Gold: Charos Kayumova
Bronze: Zhasurbek Zhaysunov
Bronze: Shokhsanam Azamova
Bronze: Shukhrat Salaev
We remind you that tomorrow, on June 17, our taekwondo athletes will also perform as part of the Asian Championship.