BRIKS oʻyinlarida Oʻzbekiston delegatsiyasiga omad tilaymiz!
12-23-iyun kunlari Rossiya Federatsiyasining Qozon shahrida VI BRIKS oʻyinlari boʻlib oʻtadi. Bugun mazkur musobaqada ishtirok etadigan Oʻzbekiston delegatsiyasi Qozon shahriga joʻnab ketdi. Sportchi va murabbiylarimizni Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida Sport vazirining oʻrinbosari Shahrullo Mahmudov kuzatib qoʻydi.
Boʻlajak musobaqada sportning 30 turi boʻyicha bellashuvlar boʻlib oʻtadi. Unda delegatsiyamiz 23 sport turida 249 nafar atlet bilan ishtirok etishi kutilmoqda.
Ertadan sportchilar medallar uchun kurashni boshlashadi. Musobaqada Rossiyaning avtonom hududlari va dunyoning turli chekkalaridan tashrif buyuradigan 90 jamoa gʻoliblik uchun kurash olib boradi. Boʻlajak oʻyinlardan yurtdoshlarimiz ulkan muvaffaqiyatlar bilan vatanimizga qaytib kelishini tilab qolamiz.

Пусть успех и удача сопутствуют делегации Узбекистана на Играх БРИКС!
С 12 по 23 июня в Казани (Российская Федерация) пройдут VI Игры БРИКС. Сегодня делегация Узбекистана, принимающая участие в данных стартах, отправилась в Казань. В Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова спортсменов и тренеров проводил заместитель Министра спорта Шахрулло Махмудов.
В предстоящих соревнованиях лучшие будут выявлены в 30 видах спорта. Ожидается, что 249 наших соотечественников выступят в 23 дисциплинах.
Завтра спортсмены приступят к борьбе за медали престижных состязаний. В Играх за победу будут бороться 90 команд из автономных регионов России и других стран. Желаем узбекским атлетам в предстоящих соревнованиях успехов и небывалых высот!