Ilk bor Qoraqalpog‘istonda boks bo‘yicha O‘zbekiston kubogi bo‘lib o‘tadi
20-27 iyun kunlari Qoraqalpog‘istonning Nukus shahrida yoshlar o‘rtasida O‘zbekiston kubogi o‘tkaziladi. Mazkur musobaqa mezbonligini Nukusga topshirish orqali yurtimizda sevimli sport turlaridan biri bo‘lgan boksni yana-da targ‘ib qilish, chekka hududlarga ham ushbu sport turi bo‘yicha yirik musobaqalar havosini olib kirish ko‘zda tutilgan.
Musobaqada yurtimizning turli hududlaridan 300 nafardan ortiq sportchi sovrinli o‘rinlar uchun kurash olib borishadi. Qayd etish lozimki, bunday musobaqa Nukus shahrida ilk marotaba o‘tkazilmoqda. Bahslar 2003-2004-yillarda tug‘ilgan bokschilar o‘rtasida tashkil etiladi.

For the first time, the Uzbekistan Youth Cup will be held in Karakalpakstan
On June 20-27, the Uzbekistan Youth Boxing Cup will be held in Nukus. Holding the tournament in Nukus implies further promotion of boxing, which is one of the favorite sports in our country, as well as creating an atmosphere of major boxing competitions in remote regions of the Republic.
More than 300 boxers from all over the country will take part in the competition. It should be noted that this competition is being held in Nukus for the first time. The competitions will be held among athletes born in 2003-2004.