Delegatsiyamiz vakillarini emlash davom etmoqda
Tokio-2020 Olimpiya va Paralimpiya o‘yinlarida ishtirok etadigan delegatsiyamiz vakillarini koronavirusga qarshi emlash jarayoni davom etmoqda.
Kelishilgan reja bo‘yicha har kuni turli federatsiya va assotsiatsiyalar vakillari MOQ qoshidagi Respublika sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markaziga kelishmoqda. Ulardan qon tahlillari olinib, organizmning emlashga qanchalik tayyorligi ko‘rib chiqilmoqda.
Maʼlumotlarga ko‘ra, hozirgacha 58 nafar delegatsiya vakillari 2-bosqich emlash jarayonini o‘tab bo‘lishdi. 1-bosqich bo‘yicha bu ko‘rsatkich 224 nafar kishini tashkil etmoqda.

The process of vaccination of our athletes continues
The process of vaccination of the delegation of Uzbekistan against coronavirus, which will participate in the Tokyo 2020 Olympic and Paralympic Games, continues.
According to the plan, representatives of certain federations and associations visit the Republican Scientific and Practical Center of Sports Medicine at the NOC every day. They pass tests and specialists examine them, assessing how ready the body is to take the coronavirus vaccine.
According to the information provided, 58 representatives of the delegation have already received the 2-component of the vaccine. And the 1st component was accepted by 224.