Nilufar Zokirovani tabriklaymiz!
Bugun kanoeda eshkak eshish bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi aʼzosi Nilufar Zokirova tug‘ilgan kunini nishonlamoqda.
Nilufar Obidjon qizi Zokirova 1997-yil 15-iyun kuni Toshkent shahrida tavallud topgan. 2018 yil Indoneziyada o‘tgan Osiyo o‘yinlarida kanoeda eshkak eshish bo‘yicha juftlik bahslarida Dilnoza Rahmatova bilan kumush medalni qo‘lga kiritdi.
2019-yil avgustda Vengriyaning Seged shahrida o‘tgan jahon chempionatida 200 metr masofada kechgan juftlik bahslarida Dilnoza Rahmatova bilan bronza medaliga ega chiqdi. Ayni shu jahon chempionatida 500 metr masofaga kechgan juftlik bahsida esa marraga beshinchi bo‘lib yetib keldi va Tokio Olimpiadasiga yo‘llanma oldi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Nilufar Zokirovani bugungi ayyom bilan muborakbod etib, unga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Congratulations to Nilufar Zokirova!
Today, the representative of the Uzbek national canoeing team, Nilufar Zokirova, celebrates her birthday.
Nilufar Zokova was born on June 15, 1997 in Tashkent. At the 2018 Asian Games, she won a silver medal in canoeing in the doubles event together with Dilnoza Rakhmatova.
At the 2019 World Championships in the city of Tseged, in doubles, they won bronze with Dilnoza Rakhmatova. In the same championship, in the 500-meter swim, Nilufar and Dilnoza finished fifth and were awarded a ticket to the Tokyo Olympic Tournaments.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Nilufar Zokova on her birthday, wishes her good health, success and prosperity.