BAA poytaxtida dzyudo boʻyicha jahon chempionatining yakkalik bellashuvlari oʻz yakuniga yetdi. Bugun ishtirok etgan Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi Alisher Yusupov +100 kg vazn toifasida bronza medalini qoʻlga kiritdi. Hamyurtimiz uchinchi oʻrin uchun bahsda 2022-yilgi jahon chempioni kubalik Endi Grandani magʻlubiyatga uchratishga erishdi va ikkinchi bor dunyo birinchiligining bronza medali bilan taqdirlandi.
Shu tariqa, dzyudochilarimiz yakkalik bahslarini 1 tadan kumush va bronza medallari bilan yakunlashdi. Ertaga sportchilarimiz aralash jamoaviy dasturda kurash olib borishadi.

Алишер Юсупов-двукратный бронзовый призёр ЧМ!
В столице ОАЭ завершились соревнования в индивидуальной программе чемпионата мира по дзюдо. Выступивший сегодня член сборной Узбекистана Алишер Юсупов завоевал бронзовую медаль в весовой категории свыше 100 кг. В борьбе за третье место нашему соотечественнику удалось одолеть чемпиона мира 2022 года кубинца Энди Гранду и во второй раз завоевать бронзовую награду первенства планеты.
Таким образом, отечественные дзюдоисты завершили соревнования в индивидуальной программе с 1 серебряной и 1 бронзовой медалями. Завтра узбекские дзюдоисты будут состязаться в смешанной командной программе.