Vetnamning Danang shahrida taekvondo WT bo‘yicha Osiyo chempionati o‘z yakuniga yetdi. Musobaqaning so‘nggi kunida ham O‘zbekiston terma jamoasi muvaffaqiyatli ishtirok etib, 1 ta oltin va 2 ta bronza medallarini qo‘lga kiritdi.
-80 kg vazn toifasida ishtirok etgan Jasurbek Jaysunov barcha raqiblarini mag‘lub etib, ketma-ket ikkinchi bor Osiyo chempionligini rasmiylashtirgan bo‘lsa, Svetlana Osipova (+73 kg) hamda Diyorbek To‘xliboyev (-68 kg) o‘z hisoblariga bronza medallarini yozdirib qo‘yishdi. Musobaqa g‘olib va sovrindorlarini eslab o‘tamiz:
-80 kg: Jasurbek Jaysunov
-54 kg: Jahongir Xudoyberdiyev
-68 kg: Diyorbek To‘xliboyev
-74 kg: Najmiddin Qosimhojiyev
-73 kg: Gulsanam Alijonova
+73 kg: Svetlana Osipova
Shu tariqa, O‘zbekiston terma jamoasi musobaqada 1 ta oltin, 1 ta kumush va 5 ta bronza medallarini qo‘lga kiritdi va umumjamoa hisobida uchinchi o’rinni egalladi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi jamoamizni ushbu muvaffaqiyat bilan qutlab, sportchilarimizga kelgusi turnirlarda ham omad tilaydi.

Джайсунов двукратный чемпион Азии! Отечественная сборная на континентальном первенстве завоевала 7 медалей
В городе Дананг Вьетнама завершился чемпионат Азии по таэквондо WT. В завершающий день турнира сборная Узбекистана выступила успешно и добавила в копилку делегации 1 золото и 2 серебра.
Джасурбек Джайсунов, выступавший в весовой категории -80 кг преодолел всех своих соперников и во второй раз подряд завоевал титул чемпиона Азии. А Светлана Осипова (+73 кг) и Диёрбек Тухлибоев (-68 кг) удостоились бронзовых наград. Ещё раз напомним имена наших таэквондистов, которые поднялись на пьедестал :
-74 кг: Нажмиддин Косимходжиев
-73 кг: Гулсанам Алиджонова
Таким образом, сборная Узбекистана в этом континентальном первенстве завоевала 1 золотую, 1 серебряную и 5 бронзовых медалей. Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет команду с таким успехом и желает им удачи и в остальных турнирах.