Xushxabar! Og‘ir atletikachilarimiz Tokio-2020 Olimpiadasiga to‘liq tarkibda yo‘llanma olishdi
Maʼlumki, poytaxtimizda o‘tgan yoshlar o‘rtasidagi jahon chempionatidan so‘ng og‘ir atletika bo‘yicha Tokio-2020 reyting ochkolarini jamg‘arish davri yakunlangan. Xalqaro og‘ir atletika federatsiyasi (IWF) reyting orqali Olimpiada yo‘llanmasini qo‘lga kiritgan sportchilar nomini eʼlon qildi.
O‘zbekiston terma jamoasi uchun Tokio-2020 Olimpiadasiga 2+2 ko‘rinishida 4 ta yo‘llanma berilgan edi. Quvonarlisi, jamoamiz berilgan imkoniyatdan maksimal darajada foydalana oldi. IWF reytingi orqali yigitlarimizdan Adhamjon Ergashev (-67 kg) va Akbar Jo‘rayev (-109 kg), qizlarimizdan Muattar Nabiyeva (-55 kg) va Kumushxon Fayzullayeva (-76 kg) Tokio-2020 yo‘llanmalariga sazovor bo‘lishdi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi O‘zbekiston og‘ir atletika federatsiyasini, Olimpiada yo‘llanmasini qo‘lga kiritgan sportchilarimizni muborakbod etib, ularga Tokio-2020 da muvaffaqiyatli ishtirok etishlarini tilab qoladi.
Reyting orqali yo‘llanma olgan barcha atletlar bilan tanishish uchun ushbu havolaga o‘ting: Tokyo-2020_Absolute-Ranking-Lists

Long-awaited news! Our full weightlifters were awarded the Tokyo 2020 license
As you know, after the World Weightlifting Championship among youth, which was held in Tashkent, the collection of rating points for Tokyo 2020 was completed. The International Weightlifting Federation (IWF) announced the names of weightlifters who were awarded a license for the Tokyo Olympics.
The Uzbekistan national weightlifting team was allocated 4 quotas (2+2). It is noteworthy that the team was able to make the most of the chance and win 4 permits. According to the results of the IWF rating, Adhamjon Ergashev (-67 kg) and Akbar Juraev (-109 kg) among the boys, and Muattar Nabieva (-55 kg) and Kumushkhon Fayzullayeva (-76 kg) among the girls became holders of licenses of the Olympic Games in Tokyo.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the Weightlifting Federation of Uzbekistan and the licensees on such success and wishes them to win victories in Tokyo.