Xushxabar! Og‘ir atletikachilarimiz Tokio-2020 Olimpiadasiga to‘liq tarkibda yo‘llanma olishdi
Maʼlumki, poytaxtimizda o‘tgan yoshlar o‘rtasidagi jahon chempionatidan so‘ng og‘ir atletika bo‘yicha Tokio-2020 reyting ochkolarini jamg‘arish davri yakunlangan. Xalqaro og‘ir atletika federatsiyasi (IWF) reyting orqali Olimpiada yo‘llanmasini qo‘lga kiritgan sportchilar nomini eʼlon qildi.
O‘zbekiston terma jamoasi uchun Tokio-2020 Olimpiadasiga 2+2 ko‘rinishida 4 ta yo‘llanma berilgan edi. Quvonarlisi, jamoamiz berilgan imkoniyatdan maksimal darajada foydalana oldi. IWF reytingi orqali yigitlarimizdan Adhamjon Ergashev (-67 kg) va Akbar Jo‘rayev (-109 kg), qizlarimizdan Muattar Nabiyeva (-55 kg) va Kumushxon Fayzullayeva (-76 kg) Tokio-2020 yo‘llanmalariga sazovor bo‘lishdi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi O‘zbekiston og‘ir atletika federatsiyasini, Olimpiada yo‘llanmasini qo‘lga kiritgan sportchilarimizni muborakbod etib, ularga Tokio-2020 da muvaffaqiyatli ishtirok etishlarini tilab qoladi.
Reyting orqali yo‘llanma olgan barcha atletlar bilan tanishish uchun ushbu havolaga o‘ting: Tokyo-2020_Absolute-Ranking-Lists

Долгожданная новость! Наши тяжелоатлеты полным составом удостоились лицензии Токио-2020
Как вам известно, после чемпионата мира по тяжёлой атлетике среди молодёжи, который проходил в Ташкенте, сбор рейтинговых очков Токио-2020 завершился. Международная федерация тяжёлой атлетики (IWF) объявила имена тяжелоатлетов ,которые удостоились лицензии на Токийскую Олимпиаду.
Сборной Узбекистана по тяжёлой атлетике были выделены 4 квоты (2+2). Примечательно, что команда смогла максимально использовать шанс и завоевать 4 путёвки. По итогам рейтинга IWF среди парней Адхамжон Эргашев (-67 кг) и Акбар Джураев (-109 кг), а из девушек Муаттар Набиева (-55 кг) и Кумушхон Файзуллаева (-76 кг) стали обладателями лицензий Олимпийских игр в Токио.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет федерацию тяжёлой атлетики Узбекистана и лицензиатов с таким успехом и желает им завоевать побед в Токио.
Чтобы ознакомиться с полным списком лицензиатов, пройдите по ссылке: Tokyo-2020_Absolute-Ranking-Lists