Parij-2024 yozgi Olimpiya o‘yinlarida O‘zbekiston terma jamoasi suvga sakrash dasturida debyut qiladi. Hamyurtimiz Igor Myalin ushbu yo‘nalishda mamlakatimiz tarixida tarixiy birinchi litsenziyaga egalik qilgan.
Myalin Igor Andreyevich 1996 yil 17 sentyabr kuni Rossiya Federatsiyasining Penza shahrida tug‘ilgan. 2023 yildan O‘zbekiston terma jamoasi sharafini himoya qilib kelmoqda. Murabbiyi Eduard Feoktistov. Ortda qolgan vaqt davomida Myalin 7 ta turli darajadagi xalqaro musobaqada yurtimiz sharafini himoya qildi. Xanchjou-2022 Osiyo o‘yinlarida 10 metrli platformadan sakrash bo‘yicha yakkalik, 3 metrli tramplindan sakrash dasturining juftlik yo‘nalishlarida, shuningdek, Germaniyada o‘tgan Jahon kubogida final bosqichida ishtirok etgan. 2023 yil Malayziyada o‘tgan xalqaro turnirda 2 ta oltin va 1 ta bronza medallari bilan taqdirlangan.
Joriy yilning fevral oyida Qatarning Doxa shahrida o‘tgan jahon chempionatida final bosqichiga yo‘l olish orqali Parij-2024 yozgi Olimpiya o‘yinlari litsenziyasini qo‘lga kiritgan.

Лицензиаты Париж-2024: Игорь Мялин, завоевавший первую путёвку на Олимпиаду по прыжкам в воду
На летних Олимпийских играх Париж-2024 делегация Узбекистана будет дебютировать по прыжкам в воду. Наш соотечественник Игорь Мялин впервые в истории узбекского спорта удостоился Олимпийской лицензии в этом направлении.
Мялин Игорь Андреевич родился 17 сентября 1996 года в городе Пенза Российской Федерации. С 2023 года защищает честь Узбекистана на международных соревнованиях. Тренер - Эдуард Феоктистов. Мялин в составе сборной Узбекистана несколько раз принимал участие на международных стартах. В частности, на Азиатских играх Ханчжоу-2022 по прыжкам в воду с 10-метровой платформы (индивидуальная программа) и с 3-метрового трамплина (синхронные прыжки) пробился в финал. Также, на этапе Кубка мира в Германии Мялину удалось выйти в решающий этап соревнований. На международном турнире 2023 года в Малайзии завоевал 2 золотые и 1 бронзовую медали.
В нынешнем году на чемпионате мира в Катаре, Игорь Мялин пробился в финал и благодаря этому результату удостоился лицензии на Олимпийские игры Париж-2024.