Ajoyib! Badiiy gimnastikachilarimiz guruh mashqida Parij-2024 yoʻllanmasini qoʻlga kiritishdi
Badiiy gimnastika boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi Toshkentda start olgan litsenzion Osiyo chempionatini muvaffaqiyatli boshladi. Guruh mashqida ishtirok etgan hamyurtlarimiz koʻpkurash dasturida 69.95 ball jamgʻarib, oltin medal bilan birga Parij-2024 yoʻllanmasini ham naqd qilishdi.
Yurtdoshlarimiz 5 ta halqadagi chiqishda 36.60, 3 ta tasma va 2 ta toʻpdagi chiqishda esa 33.35 ball jamgʻarishga muvaffaq boʻldilar. Ikkinchi oʻrin Yaponiya jamoasiga nasib etgan boʻlsa, qozogʻistonlik qizlar kuchli uchlikni yakunlab berishdi. Bellashuvlarda ishtirok etgan Mumtoza Isʼhoqzoda, Shahzoda Ibragimova, Iroda Sodiqova, Evelina Atalyans, Amaliya Mamedovaga tasanno aytamiz. Barakalla, qizlar!

Браво! Представительницы сборной Узбекистана по художественной гимнастике завоевали лицензию Париж-2024 в групповых упражнениях!
Представительницы сборной Узбекистана по художественной гимнастике успешно стартовали на чемпионате Азии в Ташкенте. Узбекские грации набрали 69.65 балла по итогам многоборья в групповых упражнениях и удостоились награды высшей пробы, а также, лицензии на летние Олимпийские игры Париж-2024.
Выступления с 5 обручами было оценено на 36,60, а по итогам программы с 3 лентами и 2 мячами набрали 33.35 балла. Второе место заняла команда Японии, на третьей строчке расположилась сборная Казахстана. Честь Узбекистана на чемпионате Азии защищали Мумтоза Исхокзода, Шахзода Ибрагимова, Ирода Содикова, Эвелина Атальянц, Амалия Мамедова. Молодцы, девушки!