“Procter & Gamble” kompaniyasi O‘zbekiston MOQning yangi hamkoriga aylandi
Shaxsiy gigiyena vositalarini ishlab chiqaruvchi dunyoga mashhur “Procter & Gamble” (P&G) shirkati O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasining hamkorlaridan biriga aylandi. Bugun har ikki tashkilot o‘rtasida memorandum imzolandi.
Tadbirda “Procter & Gamble” kompaniyasining Turkiya, Kavkaz va Markaziy Osiyo bo‘yicha katta vitse-prezidenti Tankut Turnaoglu hamda O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov, sportchi va murabbiylar, har ikki tashkilot vakillari ishtirok etishdi.
Dastavval, Tankut Turnaoglu O‘zbekiston MOQ bilan hamkorlik orqali mamlakatimizda Olimpiya harakati targ‘ibotini kuchaytirishga yordam berishdan mamnun ekanini bildirdi. Shuningdek, u futbol bo‘yicha O‘zbekiston olimpiya terma jamoasini Parij-2024 yozgi Olimpiya o‘yinlariga yo‘llanma olgani bilan qutlab, kompaniya kelgusida sport yo‘nalishida yana-da katta loyihalarda ishtirok etishni maqsad qilganini taʼkidladi.
O‘z navbatida, MOQ Bosh kotibi futbol va xokkey jamoalarimizning erishgan so‘nggi muvaffaqiyatlari mamlakatimizda jamoaviy sport turlarining rivoji yangi bosqichga chiqayotgani maʼlum qildi. Qolaversa, Prezidentimizning qo‘llab-quvvatlashi bilan yaqinlashib kelayotgan Parij-2024 yozgi Olimpiya o‘yinlariga katta hajmda tayyorgarlik olib borilayotganini qo‘shimcha qildi. Oybek Omilovich P&G Xalqaro Olimpiya qo‘mitasining yaqin hamkorlaridan biri ekani ushbu kelishuvning amalga oshishiga turtki bo‘lganini bildirdi.
Shundan so‘ng tomonlar o‘zaro hamkorlik bo‘yicha memorandumni imzoladilar.
Maʼlumot uchun, P&G 1837-yil AQSHda asos solingan kompaniya hisoblanadi. Shirkat 40 ga yaqin taniqli shaxsiy gigiyena brendlarini o‘zida jamlagan. 2010-yildan butun dunyoda Olimpizm g‘oyalarini targ‘ib qilishda XOQning hamkorlaridan hisoblanadi. Memorandumga muvofiq, tashkilot mamlakatimizda ham Olimpiya harakatini rivojlantirishda o‘z hissasini qo‘shadi.

"Procter & Gamble" company became a new partner of NOC of Uzbekistan
The world-famous brand "Procter & Gamble" has become a new partner of the National Olympic Committee of Uzbekistan. Today, a memorandum of cooperation was signed between the two organizations.
The event was attended by the Senior Vice President of Procter & Gamble for Turkey, the Caucasus, and Central Asia, Tankut Turnaoglu, and the Secretary General of the National Olympic Committee of Uzbekistan, Oybek Kasimov, as well as athletes, coaches, and officials from both organizations.
At the beginning of his speech, Tankut Turnaoglu stated that he is very pleased to support the promotion of the Olympic movement in Uzbekistan through cooperation with the NOC. He also congratulated the Uzbekistan national football team on qualifying for the Paris 2024 Summer Olympic Games and noted that the company intends to participate in larger sports projects in the future.
In turn, the Secretary General of the NOC emphasized the success of our football and hockey teams, which is a vivid example of raising team sports to a new level in Uzbekistan. In addition, he noted that thanks to the support of our esteemed President, extensive preparations are underway for the upcoming Paris 2024 Olympic Games. In conclusion of his speech, Oybek Kasimov expressed that P&G is one of the main partners of the International Olympic Committee, and this fact played an important role in the signing of bilateral cooperation.
For reference, Procter & Gamble was founded in 1837. The corporation encompasses about 40 well-known brands of personal hygiene products. Since 2010, P&G has been one of the partners of the IOC in promoting the ideals of Olympism worldwide. According to the memorandum, the organization will also contribute to the development of the Olympic movement in our country.